PIB Dosyası Nasıl Açılır Kısa Anlatım
PIB Dosyası Nasıl Açılır

Makalemizde PIB dosyası nasıl açılır, hakkında sizi bilgilendirmekteyiz.

 • Platformdan Bağımsız İkili dosyayı açmak için metin düzenleyici veya kelime işlemci gibi özel bir yazılıma ihtiyacınız vardır.
 • Bu geliştirici dosyalarını açmanın çeşitli yollarını bulduk; bu nedenle, tüm ayrıntıları keşfetmek için okumaya devam edin.
PIB Dosyası Nasıl Açılır Adım Adım İşlemler
PIB Dosyası Nasıl Açılır

PIB (Platformdan Bağımsız İkili) dosyası, bir dizi karakterden oluşan ve Windows’ta yerel olarak açılabilen basit bir metin dosyasıdır. Bu tür dosyaları görüntülemenize hangi programların izin verebileceğini öğrenin.

PIB dosyasını nasıl açabilirim?

1. Dosyaları çıkartarak

1.1 Dosya Gezgini’ni Kullanma

 1. PC’nizde PIB dosyasını bulun ve sağ tıklayın.
 2. Daha sonra Tümünü çıkar’ı seçin.
 3. Çıkarma konumunu seçin ve Çıkart düğmesine tıklayın.
 4. Windows’un dosyaları çıkarmasını ve her birini belirlenen uygulamayla açmasını bekleyin.

1.2 Üçüncü taraf bir aracın kullanılması

 1. WinZip’i indirin ve yükleyin.
 2. Çıkarmak istediğiniz PIB dosyasına çift tıklayın.
 3. Şimdi Sıkıştırmayı Aç’a tıklayın ve hedef klasörü seçin.
Kolay Çözüm PIB Dosyası Nasıl Açılır
PIB Dosyası Nasıl Açılır

Çoğu PIB dosyası zip formatında gelir, bu nedenle bunları açmak ve sonra açmak kolaydır. Winzip çalışmazsa 7zip gibi başka bir programla deneyebilirsiniz .

Bazı PIB dosyalarının, aşağıda görüldüğü gibi diğer araçları kullanarak açmanız gerekebilecek tek dosya biçiminde gelebileceğini de unutmamak gerekir.

2. Bir metin düzenleyici kullanarak

2.1 Windows Not Defteri

 1. Dosya Gezgini’ni açmak için Windows+E tuşlarına basın.
 2. PIB dosyasını bulun veya yolunu üstteki adres çubuğuna yapıştırın.
 3. Üzerine sağ tıklayın ve Birlikte aç>Not Defteri’ni seçin.
PIB Dosyası Açma
PIB Dosyası Açma

2.2 Üçüncü taraf metin düzenleyici

Windows için Not Defteri basit PIB dosyalarını açabilirken, bazıları çok karmaşık olabilir. Sonuçta, PIB dosyaları özel bir format kullanır; bu, bunların özel bir yazılım kullanılarak oluşturulduğu ve düzenlendiği anlamına gelir; dolayısıyla bunları açmak ve görüntülemek için özel bir yazılım gerekir.

3. Özel bir PIB aracı kullanarak

Platformdan Bağımsız İkili (PIB) dosya formatı birçok farklı program tarafından okunabilse de, özel bir araç size daha iyi hizmet edecektir.

PIB dosyaları bir dizi farklı yolla oluşturulabilir; bu nedenle yukarıdaki yöntemlerle çok fazla tahminde bulunmanız gerekir ve yine de bu dosyaları görüntülemenin hiçbir yolu olmayabilir.

Özel bir PIB aracıyla, formatlarından veya işletim sistemlerinden bağımsız olarak bu tür dosyaları açabileceğiniz garanti edilir.,

Android’de PIB dosyası nasıl açılır?

Android kullanıcıları için, telefonunuzla birlikte gelen varsayılan dosya yöneticisi dosyayı açabilir, ancak açmazsa uygulama mağazasından bir dosya görüntüleyici alabilirsiniz.

Alternatif olarak evrensel bir dosya açıcıyı tercih edebilirsiniz. Bu tür programlar oldukça iyi çalışır ve birden fazla formatı okuyabilir ve açabilir. Bu, birden fazla uygulamayı indirmenin deneme yanılma süresini atlamanızı sağlayarak zamandan ve hayal kırıklığından tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

İlişkili makaleler;