Ana Sayfa Bilgisayar Özel Olarak Fotoğraf ve Video Paylaşmanın 5 Yolu

Özel Olarak Fotoğraf ve Video Paylaşmanın 5 Yolu

0

Ailenizle paylaşmak istediğiniz fotoğraf ve videolarla dolu klasörleriniz varsa, paylaşmak için hiç olmadığı kadar çok yolunuz vardır.

Peki, fotoğrafları sevdiklerinizle paylaşmanın en iyi yolu nedir? Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1.Facebook

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook’ta birçok hata var, ancak fotoğraflarınızı paylaşmanın en iyi yollarından biri olmaya devam ediyor.

Belki de Facebook için en önemli yönü ,5 milyar kullanıcıyla, ailenizdeki hemen hemen herkesin, ağa yoğun şekilde bağlı olmasalar bile bir hesabı olmasıdır.

Her yerde, fotoğrafları paylaşmayı hızlı ve kolay hale getirir; Özel bir albüm oluşturabilir ve saniyeler içinde diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. E-posta adresleriyle uğraşmak ve ailenizin “teknoloji okuma yazma bilmeyen” üyelerini bilinmeyen bir uygulamaya adapte etmeye çalışmakla ilgili bir sorun yok.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İstediğiniz sayıda fotoğraf yükleyebilir ve istediğiniz kadar kullanıcıyla paylaşabilirsiniz.

2.Bulut Depolama Hizmetleri

Fotoğrafları çevrimiçi özel olarak paylaşmanın bir başka yolu bir bulut depolama hizmeti kullanmaktır. Manzaraya üç ana servis hakim: Google Drive, OneDrive ve Dropbox.

Google Drive, tüm kullanıcılara 15 GB ücretsiz depolama alanı sağlar. OneDrive 5GB sunar ve Dropbox 2GB sunar. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde ucuz olan erişim, fotoğrafları ailenizle paylaşmanın en iyi yolu olabilir.

Servislerin her biri bir klasör oluşturmanıza, ailenizle paylaşmak istediğiniz fotoğrafları yüklemenize, ardından klasörü kullanıcı bazında veya paylaşılabilir bir bağlantı kullanarak paylaşmanıza olanak tanır. Paylaşmak istediğiniz kişinin e-posta adresini bilmeniz gerekir.

3.Google Fotoğraflar

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google Foto biraz benzersiz bir hizmet haline geldi. Google’ın tüm resimlerinizi 16MP’ye ve tüm videolarınızı 1080p’ye sıkıştırmasına izin vermek istiyorsanız, istediğiniz kadar fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Bu cömert yükleme sınırlarını Google Foto’nun pazar lideri fotoğraf tanıma algoritmalarıyla eşleştirin ve güçlü bir araç elde ettiniz.

Örneğin, geçmiş bir aile etkinliğinin fotoğraflarını veya belirli bir fotoğrafı paylaşmak istiyorsanız, Google Foto arama aracı kolayca bulabilir. “Finlandiya’da Noel Baba ile aile” veya “Bebek Frank’ın vaftiz” gibi şeyler yazmanız yeterlidir; eşleşen görüntüler anında görünecektir.

Google Foto ayrıca bir ortakla paylaşılan kütüphaneler oluşturmanıza ve özel fotoğraf klasörlerini sınırsız sayıda kullanıcıyla paylaşmanıza olanak tanır.

4.Anlık Mesajlaşma Uygulamaları

Şu ana kadar baktığımız fotoğrafları paylaşmanın üç yolu, aynı anda birçok fotoğrafı paylaşmaya yöneliktir. Çabuk fotoğraflar ve kısa aile videoları için daha az uygundurlar. Bu gibi durumlarda, bir anlık mesajlaşma uygulamasına dönmek en iyisidir.

Pek çok insan içgüdüsel olarak WhatsApp’a ulaşacak, ancak bu fotoğrafları paylaşmak için en iyi anlık mesajlaşma servisi değil. Tek seferde 30 görüntü göndermenize izin verir ve her görüntü / video 16MB ile sınırlıdır.

Buna karşılık, Telegram 1,5 GB’a kadar dosya paylaşmanıza izin verir. Gerektiğinde yüksek çözünürlüklü 4K görüntüler göndermek için servisi kullanabilirsiniz.

5.Wetransfer

Bazı web uygulamaları ailenize birçok fotoğraf ve video göndermenize izin verir.

Alanında lider hizmetlerden biri WeTransfer’dir. 2GB fotoğrafı (ve diğer verileri) ücretsiz olarak paylaşmanıza olanak tanır. Bir hesap bile açmanız gerekmez.

Elbette, birkaç kısıtlama var. Örneğin, paylaştığınız içerik yalnızca ailenizin yedi gün boyunca indirmesi için kullanılabilir ve fotoğrafları paylaşmak için yalnızca üç e-posta adresi ekleyebilirsiniz.

Kısıtlamaları kaldırmak istiyorsanız, WeTransfer Plus’a kaydolmanız gerekir. Veri sınırı 20 GB’a çıkar.

(Not: WeTransfer, ev filmlerinizi aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanın en iyi yollarından biridir.)

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA