Ana Sayfa Oyun Oyun Severlerin Yeni Göz Bebeği PlayStation 4 Pro İle Birlikte Gelen Yenilikler

Oyun Severlerin Yeni Göz Bebeği PlayStation 4 Pro İle Birlikte Gelen Yenilikler

0

Dünya’nın en yüksek kullanım oranına sahip oyun konsolu olan PlayStation’ın üreticisi, Japon teknoloji devi Sony, beklenildiği gibi bu yıl yeni bir PlayStation versiyonu tanıtmayacağını açıkladı. Ancak bu açıklama ile birlikte halihazırda en güncel oyun konsol versiyonu olan PlayStation 4’ün geliştirilmiş versiyonu olan PlayStation 4 Pro’yu tanıtan firmanın bu hamlesi oyunseverlerde heyecan uyandırdı.

Playstation 4 Pro ile birlikte Playstation serisine VR (Sanal Gerçeklik) özelliğini ekleyen Sony, yıllardır başarılı şekilde yürüttüğü oyun konsolu operasyonunu, yenilikçi adımlar uygulayarak aynı başarı grafiğinde sürdürmek istiyor.

ps4-pro-1

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Playstation 4 Pro’da depolama konusunda herhangi bir değişiklik yapılmamış. 1TB depolama kapasitesi ile gelen üründe, grafik mimarisi 2 kat artırılmış AMD grafik çipseti yer alıyor. İşlemci konusunda saniye başına işlem sayısı artırılan üründe eksik olarak göze çarpan en önemli nokta ise 4K Blu Ray okuyucunun yer almaması denilebilir. Bütün bunlara ek olarak PlayStation 4 serisine eklenen HDR desteğine de sahip olacak ürün, PlayStation 4’e göre daha geniş renk paletine sahip diyebiliriz.ps4-pro-2Playstation 4 Pro, 3840p çıkış desteğine sahip olmasına rağmen istenildiği takdirde 1080p görüntü çıkışı verebiliyor. Bu ürünün hem 4K televizyonlarda hem de Full HD televizyonlarda kullanılabileceği anlamına geliyor. Ayrıca saniyede 60fps görüntü çıkış desteğine sahip olan PlayStation 4 Pro için yakın zamanda oyun üreticilerinin var olan oyunları ile alakalı yeni yamalar yayımlayacağı söyleniyor. Yayımlanan ek paketler ile birlikte PlayStation 4 Pro için gerekli grafik desteklerine sahip olacak oyunları da göz önüne aldığımızda, PlayStation 4 Pro ile birlikte konsol oyunları başka bir boyuta taşınacak diyebiliriz.

ps4-pro-3

10 Kasım’dan itibaren ön siparişleri alınmaya başlanan ve A.B.D’de birkaç zincir mağazada 399$ fiyat etiketinden yerini alan cihazın ülkemizdeki satış fiyatı da henüz açıklanmış değil

ps4-pro-4

11858 teknik destek
11858 teknik destek

4K grafiklere sahip oyunlar anlamında EA Games tarafından açıklanan Mass Effect, Andromeda oyunu ise 4K oyun deneyimi hakkında oldukça yüksek merak uyandırmış durumda.

Sony’nin yeni göz bebeği PlayStation 4 Pro’nun teknik özelliklerini detaylı olarak incelemek gerekirse;

ps4-pro-5

İşlemci                              : 8 çekirdekli, x86-64 AMD Jaguar

Hafıza                               : GDDR5 8 GB

Grafik kartı                      : 4.20 TFLOPS, AMD Radeon bazlı ekran kartı

Depolama alanı               : 1 TB

Optik sürücü                    : BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV

Giriş/Çıkış bağlantıları   : USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3, AUX port × 1

Güç tüketimi                    : En yüksek 310 W

Video çıkışı                       : 4K/HDR destekli HDMI, DIGITAL OUT

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA