Yazımızda Offspon.exe hatalarını düzeltme hakkında siz bilgilendirmekteyiz. OffSpon.exe dosyası, Microsoft Office 2010 Starter sürümüyle birlikte gelen güvenli bir uygulamadır.

Bu uygulamada, ücretsiz Office sürümünde gördüğünüz dönüşümlü reklamları görüntüler.

OffSpon.exe hataları ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatın.

Offspon.exe Hatalarını Çözme Adımları
Offspon.exe Hatalarını Çözme

OffSpon.exe, ana yazılımın düzgün çalışmasını sağlamak için arka planda çalışan birçok işlemden biridir. Bu yürütülebilir dosya, daha az bilinen işlemlerden biridir ve buda ne yaptığını merak etmenize neden olur.

Bu kılavuzda, bu sürecin meşruluğundan ilgili hataları düzeltme yollarına kadar bu süreç hakkında bilmeniz gereken her şeyi tartışıyoruz.

OffSpon.exe nedir ve işlevi nedir?

OffSpon.exe işlemi, Microsoft Office 2010 Starter Edition’ın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu yürütülebilir dosya, Microsoft Word ve Excel’in başlangıç ​​sürümünü kullanırken gördüğünüz dönüşümlü reklamları görüntüleyen dosyadır.

Meşru bir Office dosyası olduğundan OffSpon.exe’nin tamamen güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

OffSpon.exe hataları hakkında bilmem gerekenler nelerdir?

OffSpon.EXE’nin sonundaki EXE uzantısı, Windows işletim sistemi üzerinde çalışan yürütülebilir bir dosya olduğu anlamına gelir.

Bu EXE işlemi, diğer normal dosyalar gibi, program dosyalarınızın içinde bulunur. Ona ulaşmak için izlemeniz gereken yol aşağıdadır:

C:\140066.enu\Office14\OffSpon.exe

Microsoft Office 2010 başlangıç ​​sürümünü kaydettiğiniz konuma bağlı olarak, onu aşağıdaki konumda bulabilirsiniz:

C:\Program Files\140066.enu\Office14\OffSpon.exe

Ayrıca ortalama dosya boyutu yaklaşık 1,6 MB’tır. Son olarak, sürekli olarak internete bağlanmanızı isteyen bu işlem, yüksek CPU kullanımı ve sistem çökmeleri gibi bir dizi sistem hatasına neden olabilir.

OffSpon.exe Güvenli mi, Virüs mü?

OffSpon.exe işlemi tamamen güvenlidir ve PC’niz için herhangi bir tehdit oluşturmaz. Daha önce de belirtildiği gibi, arka planda çalışan, Microsoft Office ile ilgili meşru bir işlemdir.

Ancak virüsten koruma yazılımınız yalnızca reklama odaklandığı için bu işlemi kötü amaçlı yazılım olarak işaretleyebilir. Gerçekten reklam yazılımı olmasına rağmen yine de güvenlidir ve güvenlik yazılımınızdan yürütülebilir dosyayla ilgili herhangi bir uyarıyı göz ardı edebilirsiniz.

Son olarak, diğer işlemlerde olduğu gibi virüslerin de OffSpon.exe dosyasını ele geçirebileceğini veya kılığına girebileceğini belirtmek gerekir.

Yaygın OffSpon.exe hataları nelerdir?

OffSpon.exe işleminin güvenliği sağlandıktan sonra bununla ilgili bazı hatalar yaşayabileceğinizi unutmamanız önemlidir. Aşağıda kullanıcıların bildirdiği birkaç yaygın hata mesajı verilmiştir:

 • exe çalışmayı durdurdu
 • exe kapanmayı önlüyor

Yukarıdaki iki hata mesajının yanı sıra, bu işlem aynı zamanda sürekli değişen reklamlar göstermesi ve internete bağlanma isteği nedeniyle bilgisayarınızda yüksek CPU/GPU kullanımına da neden olabilir.

Bunu kontrol etmek ve onaylamak için Ctrl +Shift+Esc tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın. İhtiyacınız olan bilgiyi İşlemler sekmesinde alacaksınız.

OffSpon.exe sorunlarını nasıl düzeltebilirim?

 1. Süreci sonlandırın

Windows+X tuşuna basın ve Görev Yöneticisi’ni seçin.

Offspon.exe Hataları Giderme
Offspon.exe Hataları

OffSpon.exe işlemini bulun ve sağ tıklayın.

Şimdi Görevi sonlandır seçeneğini seçin.

Offspon.exe Hataları Düzeltme Rehberi
Çözüm Offspon.exe Hataları

OffSpon.exe işlemi sisteminizde yüksek CPU veya GPU kullanımına neden oluyorsa, Görev Yöneticisi’nde işlemi veya yazılım programını sonlandırarak sorunu hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz.

 1. Güvenli Mod’a girin
 • Windows+I tuşuna basın ve sağ bölmede Kurtarma’yı seçin.
 • Gelişmiş başlatmadan önce Şimdi yeniden başlat düğmesine tıklayın.
 • Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra Sorun Giderme öğesini seçin.
 • Ardından Gelişmiş seçenekler’i seçin.
 • Şimdi Başlangıç ​​Ayarları’nı seçin.
 • Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.
 • Son olarak, bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra Güvenli Modu Etkinleştir veya Ağ ile Güvenli Modu Etkinleştir seçeneğine basın.

4 Adımda Offspon.exe Hataları Çözme

Güvenli Mod, bilgisayarınızı çalışır durumda tutmak için gereken minimum sürücüyle başlatır. OffSpon.exe sorunu burada oluşmuyorsa temiz önyükleme gerçekleştirmek için bir sonraki çözüme geçebilirsiniz.

 1. Temiz önyükleme gerçekleştirin
 • Windows+R tuşuna basın, msconfig yazın ve Tamam’ı tıklayın.
 • Üst kısımda Hizmetler’i seçin, Tüm Microsoft hizmetlerini gizle kutusunu işaretleyin ve Tümünü devre dışı bırak düğmesini tıklayın.
 • Şimdi Başlangıç ​​sekmesine tıklayın ve Görev Yöneticisini Aç seçeneğini seçin.
 • Oradaki uygulamaların her birine sağ tıklayın ve Devre Dışı Bırak’ı seçin.
 • Daha sonra, Sistem Yapılandırması penceresine geri dönün ve Uygula’yı ve ardından Tamam’ı tıklayın.
 • Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Arka planda çalışan çakışan programlar nedeniyle OffSpon.exe çalışmayı durdurabilir. Temiz önyükleme gerçekleştirmek bu uygulamaları devre dışı bırakır ve bilgisayarınızın yalnızca temel işlemler ve hizmetlerle çalışmasına olanak tanır.

 1. OffSpon.exe’yi kaldırın

Windows+R tuşuna basın, appwiz.cpl yazın ve Tamam düğmesini tıklayın.

Microsoft Office Starter 2010’a sağ tıklayın ve Kaldır’ı seçin.

Şimdi onay istendiğinde Evet butonuna tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Fakat hâlâ OffSpon.exe hataları ile ilgili sorun yaşıyorsanız, bu dosyayı kaldırmanız gerekebilir. Ancak, bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle ana yazılımı sisteminizden tamamen kaldırmanız gerekecektir.

OffSpon.exe dosyası hakkında detaylı bilgi verdikten sonra bu kılavuzu burada sonlandırabiliriz. Güvenlik yazılımınız bu işlemi tehlikeli olarak işaretleyebilir, ancak kullanıcı incelemeleri genellikle bunun güvenli olduğunu belirtmektedir.

Dolayısıyla, bu dosyayı karantinaya almadan veya tamamen kaldırmadan önce, sürecin tam olarak ne yaptığını anlamak oldukça önemlidir. Bu şekilde, herhangi bir yanlış işlem yapmaktan kaçınabilirsiniz.

OffSpon.EXE hataları – nedir ve neden bilgisayarı kapatmamı engelliyor? Bilgi almak için tıklayınız.

İlişkili makaleler;