Ana Sayfa Haberler Office 365 Alternatifi

Office 365 Alternatifi

338
0

Ücretsiz ama güçlü bir Office 365 alternatifi ne mi ihtiyacınız var?İşte dikkate alınması gereken en iyi ofis paketleri.

Verimlilik paketleri söz konusu olduğunda, çok az kişi Office 365 ile rekabet eder. Microsoft, müşterilerine Office 365 ile eksiksiz bir çevrimiçi ve çevrimdışı iş yeri deneyimi sunar. Aynı anda kullanımı kolaydır ve ileri düzey kullanıcılar için özelliklerle doludur.Tek uyarı, kullanıcıların kullanmak istedikleri takdirde yıllık yada aylık ücret ödemeleri gerektiğidir. Neyse ki, Office 365 ile benzer işlevler sunan çok sayıda ücretsiz teklif var.

Office 365 Alternatifileri

1. WPS Ofisi

Microsoft Office 365e En İyi 6 Ücretsiz Alternatif 1

WPS Office, 2016’daki lansmanından bu yana giderek daha popüler hale geldi ve bunun iyi bir nedeni yok.  Ücretsiz sürümü, sırasıyla Microsoft Word, PowerPoint ve Excel’e alternatif olarak hizmet veren Yazar, Sunum ve Elektronik Tablolar ile birlikte gelir.

Buna ek olarak, toplu dönüştürmeyi destekleyen bir PDF’den Word’e dönüştürücü ile donatılmıştır. Ayrıca kullanıcılara tüm belgelerini depolamak için 1 GB’a kadar bulut depolama alanı sağlar.Windows, macOS, Linux, iOS ve Android dahil olmak üzere birden fazla platformda kullanılabilir.

Tek eksiklikleri, Google’ın üretkenlik paketi kadar işbirlikçi olmaması ve ücretsiz sürümün bazen kullanıcıları rahatsız edici reklamlarla bombalayabilmesidir.

2.  LibreOffice

Microsoft Office 365e En İyi 6 Ücretsiz Alternatif 2

LibreOffice, bir belge düzenleyici, sunum ve elektronik tablo yazılımıyla birlikte gelen açık kaynaklı bir projedir. Bunlara ek olarak, kullanıcılar LibreOffice’i kullanarak vektör grafikleri ve çok daha fazlasını oluşturabilir. 100’den fazla dili destekleyerek dünyanın her yerindeki herkes için uygun hale getirir.

LibreOffice, .pptx, .docx, .xlsx ve çok daha fazlası gibi tüm popüler Office 365 biçimlerini destekler. Bu, mevcut tüm dosyalarınızı herhangi bir güçlük çekmeden LibreOffice’e aktarabileceğiniz anlamına gelir. İşlevselliği geliştirmek için indirilir tonlarca uzantı ve şablon vardır.

LibreOffice, Android’de bir belge görüntüleyici ile birlikte gelirken, minimum düzenleme yeteneklerine sahiptir ve bunlar bile gerektiği kadar akıcı çalışmaz.

LibreOffice, Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır. Ayrıca bir USB sürücüsüne yükleyebileceğiniz ve basitçe tak ve çalıştırabileceğiniz taşınır bir sürümü de vardır.

3. OnlyOffice

Microsoft Office 365e En İyi 6 Ücretsiz Alternatif 3

Başka bir açık kaynak projesi olan OnlyOffice, temel iş ihtiyaçlarınız için fazlasıyla yeterli. Küçük bir işletmeniz varsa, harika ortak çalışma özellikleri sunduğu için mükemmel bir üretkenlik paketidir.

Kullanıcılar OnlyOffice’in masaüstü sürümünü Nextcloud, ownCloud ve Seafile gibi çeşitli bulut hizmetlerine bağlar. Bağlandıktan sonra, tüm değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görür ve daha uyumlu bir iş akışı için yorumlar ekler.

Daha fazla özellik eklemek için, sunumlarınıza YouTube videoları, Küçük Resim ve hatta bir metin-konuşma dönüştürücü eklemenize izin veren çeşitli eklentiler indirirsiniz. OnlyOffice, Windows ve Linux için kullanılır.

4. Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar

Microsoft Office 365e En İyi 6 Ücretsiz Alternatif 4

Google’ın çalışma paketi, üretkenlik ihtiyaçları için herhangi bir ek yazılım indirmek istemeyen kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Bir kelime işlemcisi, elektronik tablo düzenleyicisi ve Google Dokümanlar, Google E-Tablolar ve Google Slaytlar olarak adlandırılan bir sunum oluşturucusu vardır.

Gerçek zamanlı işbirliği ve yorumlar sayesinde bir ekiple çalışmak çok kolay. Ek olarak, Google’ın üretkenlik paketi tüm popüler belge biçimlerini destekler, böylece eski dosyalarınız geçersiz hale gelmez. Bazen olsa da, biçimlendirme biraz karışabilir.

Özel ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebileceğiniz çok çeşitli şablonlar vardır. En iyi yanı, kullanıcıların Google’ın sunduğu olanaklardan yararlanmak için yalnızca bir web tarayıcısına ve internet bağlantısına ihtiyaç duymasıdır.

5. Polaris Ofisi

Microsoft Office 365e En İyi 6 Ücretsiz Alternatif 5

Polaris Office, Office 365 Alternatifi için iyi bir üretkenlik paketidir. Ekstra özellikler isteyenler için premium bir seçenekle reklam desteklidir. Ancak, yalnız çalışıyorsanız ve sık işbirliği yapmanız gerekmiyorsa, ücretsiz sürüm fazlasıyla yeterlidir.

Normal elektronik tablo, belge ve sunum düzenlemeye ek olarak Polaris Office, PDF dosyalarını dönüştürmenize ve düzenlemenize de olanak tanır. Yazılım ayrıca ODT dosyalarını da destekler. Kullanıcı arayüzü Microsoft Office 365’e oldukça benzer, bu nedenle geçiş yaparken kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

100 milyondan fazla kullanıcısı olan Polaris Office, sektördeki en iyi destek ekiplerinden birine sahiptir. Tek dezavantajı, tek bir hesap kullanarak yalnızca bir bilgisayarda veya iki mobil cihazda kullanabilmenizdir.

6. Ücret Ofisi

Microsoft Office 365e En İyi 6 Ücretsiz Alternatif 6

FreeOffice’in yaratıcıları, onu en iyi Office 365 Alternatifi olarak selamlıyor. Bunun nedeni, yazılımın Office 365’in tüm özelliklerini eksi fiyat sunmasıdır.

FreeOffice, tüm Microsoft Office formatlarını tam olarak destekleyen yetkin bir kelime işlemci, sunum oluşturucu ve elektronik tablo yazılımından oluşur. Biçimlendirme ile de yanlış gitmez. Belgeler, tıpkı Microsoft Word veya Excel’deki gibi görüntülenir.

Microsoft Office’in daha yeni sürümlerinden geçiş yapan kullanıcılar için FreeOffice’in kullanıcı arayüzü biraz eski görünür. Bununla birlikte, oldukça işlevsel ve gezinmesi kolaydır.