Ana Sayfa Mobil Numaranızın engellendiğini nasıl anlarsınız?

Numaranızın engellendiğini nasıl anlarsınız?

0

Birisi numaranızı engellediğinde, bunu anlamanın birkaç yolu vardır. Olağandışı mesajlar ve aramanızın sesli mesaja ne kadar hızlı aktarıldığı dahil. Numaranızın engellendiğini gösteren ipuçlarına ve bu konuda neler yapabileceğinize bir göz atalım. Numaram engelli mi nasıl anlarım?

Engellenip engellenmediğinizi belirlemek her zaman kolay olmadığı için, öğrenmenin en iyi yolunun doğrudan kişiye sormak olduğunu unutmayın. Bu yapabileceğiniz veya yapmak istediğiniz bir şey değilse, engellenip engellenmediğinizi belirlemenize yardımcı olacak bazı ipuçlarımız var.

Birisinin Numaranızı Engelleyip Engellemediğini Nasıl Anlarsınız?

Numaranızı telefonlarında mı yoksa kablosuz operatörlerinde mi engellediklerine bağlı olarak, engellenen bir numaranın ipuçları farklı olacaktır.

Ayrıca, baz istasyonunun kapalı olması, telefonlarının kapalı olması veya pilinin bitmiş olması veya Rahatsız Etmeyin modunun açık olması gibi diğer faktörler de benzer sonuçlar üretebilir .

İpucu 1: Aradığınızda Olağandışı Mesajlar

Standart bir engellenen numara mesajı yoktur ve birçok kişi sizi ne zaman engellediğini kesin olarak bilmenizi istemez. Daha önce duymadığınız olağandışı bir mesaj alırsanız, muhtemelen kablosuz operatörleri aracılığıyla numaranızı engellemişlerdir. Mesaj, operatöre göre değişir ancak aşağıdakine benzer olma eğilimindedir:

  • Aradığınız kişiye ulaşılamıyor.
  • Aradığınız kişi şu anda aramaları kabul etmiyor.
  • Aradığınız numara geçici olarak hizmet dışıdır.

engellenip engellenmediğimi nasıl anlarım

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

İpucu 1: Çalma sayısı

Aramanız sesli mesaja gitmeden önce yalnızca bir zil sesi duyarsanız veya hiç çalmazsa, bu engellendiğinizin iyi bir göstergesidir. Bu durumda kişi, telefonunda numara engelleme özelliğini kullanmıştır.

Birkaç gün boyunca günde bir kez ararsanız ve her seferinde aynı sonucu alırsanız, bu numaranızın engellendiğine dair güçlü bir kanıttır. Aramanız sesli mesaja yönlendirilmeden önce üç ila beş zil sesi duyarsanız, muhtemelen engellenmediniz (henüz), ancak kişi aramalarınızı reddediyor veya görmezden geliyor.

İstisnalar nelerdir : Aradığınız kişi Rahatsız Etmeyin özelliği açıksa, sizin ve diğer herkesin araması hızlı bir şekilde sesli mesaja yönlendirilecektir. Bu sonucu, telefonlarının pili bittiğinde veya telefonları kapalıyken de alırsınız. Aynı sonucu alıp almadığınızı görmek için tekrar aramadan önce bir veya iki gün bekleyin.

İpucu 3: Meşgul Sinyali veya Hızlı Meşgul Ardından Bağlantıyı Kes

Çağrınız kesilmeden önce meşgul sinyali veya hızlı meşgul sinyali alırsanız, numaranız kablosuz taşıyıcıları tarafından engellenmiş olabilir. Birkaç gün üst üste yapılan test aramaları aynı sonucu veriyorsa, engellendiğinizin kanıtı olarak kabul edin.

Engellenen bir numarayı gösteren farklı ipuçları arasında, bu, bazı taşıyıcılar hala kullanıyor olsa da, en az yaygın olanıdır. Bu sonucun çok daha olası bir nedeni, operatörünüzün veya onların operatörünün teknik sorunlar yaşıyor olmasıdır.

Doğrulamak için başka birini arayın, özellikle de ulaşmaya çalıştığınız kişiyle aynı operatöre sahipse ve aramanın gidip gitmediğini görün. Başka bir ipucu, numaraya bir metin göndermektir.

Örneğin, her ikiniz de iPhone’da iMessage kullanıyorsanız ve aniden sizi engelleyip engellemediklerini merak etmeye başladıysanız, bir metin gönderin ve iMessage arayüzünün aynı görünüp görünmediğine ve teslim edildiğini görüp görmediğinize bakın. Yapamıyorsanız ve normal bir metin olarak gönderiyorsa, sizi engellemiş olabilirler.

Ancak, bir istisna, iMessage’ı kapatmış olmaları veya artık iMessage’ı destekleyen bir cihazlarının olmamasıdır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA