Norton 360 Deluxe İncelemesi ve Çözümleri
Norton 360 Deluxe İncelemesi

Norton 360 Deluxe sıradan bir güvenlik aracı değildir; anti-spam, VPN ve virüs koruması vaadiyle aracın sunabileceği çok şey vardır.

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Norton 360 Deluxe hakkında Adım Adım
Norton 360 Deluxe

Sürekli gelişen bu dijital ortamda siber tehditler de gelişmeye devam ediyor; Cihazlarınızı korumak için güvenilir ve genel bir güvenlik aracına sahip olmak günümüzün ihtiyacıdır ve Norton 360 Deluxe size bu konuda yardımcı olabilir.

Norton 360 Deluxe’ün bu kapsamlı incelemesinde antivirüs özelliklerini, güvenli VPN’i, şifre yöneticisini ve bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için sunduğu diğer ek araçları tartışacağız.

Bir virüsten koruma aracı satın alırken hangi özelliklere bakmalısınız?

  • Tehditleri geldikleri anda tespit etmek ve engellemek için gerçek zamanlı koruma.
  • Sisteminizi virüslerden, truva atlarından, solucanlardan ve daha fazlasından uzak tutmak için gelişmiş kötü amaçlı yazılım algılama ve kaldırma.
  • Gelen ve giden ağ trafiğini izlemek ve kontrol etmek için güvenlik duvarı koruması.
  • Kimlik avı ve e-posta koruma özelliklerine sahip olmalıdır.
  • Sistem kaynaklarını kolay kullanır, kullanıcı dostudur ve işletim sisteminizle uyumludur.

Norton 360 Deluxe’ün en iyi özellikleri nelerdir?

1.      Antivirüs yetenekleri

Norton 360 Deluxe İşlemleri
Norton 360 Deluxe Özellikleri

Gerçek zamanlı tehdit korumasıyla Norton 360 Deluxe, ortaya çıkan çevrimiçi tehditleri izler ve çevrimiçi gezinirken özel ve finansal bilgilerinizi güvende tutar.

Bilgisayarınızın Akıllı Güvenlik Duvarı, bilgisayarınız ile diğer bilgisayarlar arasındaki iletişimi izler ve size gelen yetkisiz trafiği engeller.

Her izinsiz girişi tespit etmek için ARP ve DNS sahtekarlığı koruması, SSL ortadaki adam saldırı tespiti ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

Gerektiğinde tam, hızlı ve özel antivirüs taramaları çalıştırabilirsiniz. Ayrıca kalıcı tehditleri bulmak için Norton Power Eraser özelliğini de çalıştırabilirsiniz.

Norton 360 Deluxe’ün Veri Koruyucu özelliği, başta fidye yazılımı olmak üzere kötü amaçlı programların, korunan dosyalarda değişiklik yapmasını engeller.

Norton 360 Deluxe’ün İzinsiz Girişi Önleme özelliği, diğer güvenlik yazılımlarından farklı olarak Norton’un doğrudan aracın içinde güçlü bir güvenlik duvarı ile birlikte gelmesi nedeniyle ağ düzeyindeki istismarları engeller.

2. Karanlık web izleme

Norton 360 Deluxe ile, e-posta adresiniz, telefon numaranız, ehliyetiniz, sigortanız, kredi kartınız, banka hesabı şifreleriniz ve hatta oyuncu etiketiniz gibi bilgilerinize göz kulak olmak ve bunların bulunup bulunmadığını doğrulamak için Dark Web İzleme özelliğine sahip olursunuz. çevrimiçi olarak ele geçirildi.

Norton’umun kontrol panelinden oturum açtığınızda, listeyi tarayacak ve size gösterecektir. Bilgileriniz açığa çıkarsa bilgilendirileceksiniz. Önemli ayrıntıları almak için listelenen öğeyi açabilirsiniz.

Aynı sayfada oluşturulan uyarıları alacaksınız. Bir uyarıyı açtığınızda kişisel veriler dahil ayrıntıları görebilirsiniz.

Ayrıca, sorunu düzeltmek için uygulamanız gereken adımları ve bazen açılır pencereyi anlamanız için sohbet tabanlı yardımı da sağlar.

3. Güçlü VPN

Bir diğer olağanüstü özellik ise, bu antivirüs koruma paketini daha da güçlü kılan, sanal bir özel ağ olan Secure VPN’dir.

Kullanıcıların anonim kalmanın önemini anlaması ile güvenlik şirketleri güvenlik paketine tam bir VPN eklemeye başladı.

Norton 360 Deluxe, PC’niz, macOS, Android ve iOS dahil en fazla beş cihazda kullanabileceğiniz Norton Secure VPN’in tam gücüyle birlikte gelir.

Bunu yaptıktan sonra onu açabilir ve sunulan seçeneklerden bir VPN bölgesi seçebilirsiniz. Bir dahaki sefere My Norton’da VPN’i etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için VPN’in yanındaki düğmeye tıklamanız yeterli.

Daha iyi güvenlik ve gizlilik sağlayan açık kaynaklı bir çerçeve olan WireGuard Protokolünün gücünden yararlanır. Kill Switch ve Bölünmüş Tünel Açma özellikleri gibi önemli özelliklerle tamamlanan VPN, çok daha güvenilir bir çevrimiçi deneyim sağlar.

VPN özelliğinin işinize yaramaması durumunda bunun nedeni yavaş internet bağlantınız olabilir; daha fazlasını öğrenmek için bu kılavuzu okuyun.

4. Web kamerası güvenliği

Gelişmiş ve zararlı casus yazılımlar ve kötü şöhretli bilgisayar korsanları sayesinde, kameranızı siz farkına bile varmadan etkinleştirmeniz mümkündür.

Neyse ki Norton’un PC SafeCam casus yazılım koruma sistemi sayesinde, bu gözetleyen siber suçluları cihazlarınızdan uzak tutabilir ve web kamerasını kötüye kullanabilirsiniz. Yazma sırasında bu özellik yalnızca Windows için kullanılabilir.

SafeCam yalnızca güvenli programların kameranıza erişmesine izin verir. Bilinmeyen bir uygulama bu uygulamaya erişmeye çalışırsa Norton size bu konuda sizi uyaran bir uyarı gönderir. Daha sonra erişime bir kez veya her zaman izin vermeyi veya kısıtlamayı seçebilirsiniz.

5. Ebeveyn kontrolü

Tüm cihazlarınızda ebeveyn kontrolü sunan Norton 360 Deluxe, çocuklarınızın cihazlarını ve çevrimiçi etkinliklerini denetleyerek onları güvende tutmanıza olanak tanır.

Bunu etkinleştirmek için My Norton kontrol panelindeki Ebeveyn Denetimleri seçeneğinin yanındaki Yönet seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bir cihazı izlemek için Norton hesabında oturum açmanız, çocuğunuz için bir profil oluşturmanız ve ardından uygulamayı çocuğun kullandığı cihaza yüklemeniz gerekir.

N sayıda çocuk profili oluşturabilir ve uygulamayı, macOS’lu olanlar hariç, istediğiniz sayıda cihaza yükleyebilirsiniz.

Bu özellik, Ebeveyn Kontrolü özelliği altında belirlediğiniz kurallara göre web sitelerini ve yaşa uygun olmayan içerikleri engellemenize yardımcı olacaktır.

Mobil uygulama denetimini (Android ve Windows), Arama Denetimini, Konum Denetimini (iOS ve Android) ve hatta Video Denetimini ayarlayabilirsiniz.

6. Gizlilik Monitörü

Norton 360 Deluxe Özellikleri ve Kullanım amacı
Norton 360 Deluxe Nedir

Norton 360 Deluxe bir Gizlilik Monitörü ile birlikte gelir; bu monitöre My Norton çevrimiçi kontrol panelinden erişebilirsiniz.

Ayarlamak için Tam Ad, Eyalet, Şehir ve doğum yılınız gibi kişisel bilgileri doldurmanız gerekir.

Gizlilik Monitörü, bilgilerinizin çevrimiçi olarak mevcut olup olmadığını görmek için veri aracılarını ve raporları kontrol eder. Raporu kontrol edebilir ve bilgilerinize sahip olan herhangi bir komisyoncudan Kaldırma Talebi’ne tıklayabilirsiniz.

Daha sonra Norton bağlantıyı sağlar; daha sonra bilgilerin silinmesi talebinde bulunmak için veri komisyoncusu ile iletişime geçebilirsiniz.

7. Diğer özellikler

Geleneksel bir güvenlik paketinin gerçek zamanlı koruma özelliği, bilgisayarınız açılır açılmaz çalışmaya başlaması gerektiğinden sistem performansınıza zarar verebilir.

Ancak Norton 360 Deluxe’ün etkisi diğer koruma yazılımlarına göre daha düşüktür; bu da aracı, sistem performansından önemli ölçüde ödün vermeden kapsamlı güvenliğe öncelik veren kullanıcılar için mükemmel kılar.

Norton 360 Deluxe ayrıca güvenli 256 bit AES şifrelemeli dahili bir şifre yöneticisi, sınırsız şifre depolama, tüm cihazlarınız arasında senkronizasyon, şifre oluşturucu ve otomatik kaydetme ve otomatik doldurma özelliğiyle birlikte gelir.

Ancak Norton çok fazla kurtarma seçeneği sunmadığından, ana şifreyi hatırlamanız ve şifre olarak bir slogan ayarlamayı denemeniz gerekir.

İndirme için https://tr.norton.com/downloads tıklayınız.

İlişkili makaleler;