Ana Sayfa Destek NOKIA LUMIA TELEFONLARDA YAZILIM GÜNCELLEME NASIL YAPILIR? (RESİMLİ ANLATIM)

NOKIA LUMIA TELEFONLARDA YAZILIM GÜNCELLEME NASIL YAPILIR? (RESİMLİ ANLATIM)

1
Paylaş

Nokia Lumia serisi cihazlar, kullanılan işletim sistemi gereği güncellemesi biraz farklı olabiliyor. Android veya iOS gibi değil ama tabi Lumia serisi cihazlarda da güncellemeler yapılıyor. Lumia cihazımızın güncellemelerini yapmak istiyorsak öncelikle indirmemiz gereken bir yazılım var: Lumia Software Recovery Tool.

Lumia Software Recovery Tool (Lumia Yazılım Kurtarma Aracı), her Windows Phone işletim sistemi yüklü cihazla uyumlu değil. Nokia Lumia telefonları için kullanacağımız Lumia yazılım kurtarma aracı sayesinde güncellemelerimizi yapabileceğiz. İlk yapmamız gereken, programı bilgisayarımıza indirmek. İndirme işlemini tamamladıktan sonra çok basit bir şekilde kurulumu tamamlıyoruz. Kurulum işlemi bittikten sonra telefonumuzu, data kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Ardından, açtığımız program telefonumuzu algılayacaktır.

Burada açılan yeni pencerede, bağladığımız Nokia Lumia akıllı telefonlarımızı güncelleyebileceğiz. Açılan pencere Continue butonuna tıklıyoruz.

Ardından sırasıyla Download, Install ve Finish butonlarına tıklıyoruz ve yeni yazılımı indirme işlemi başlayacak.

İndirme işlemi bittikten sonra yazılımı yükleyecek. Yükleme işlemi bittikten sonra cihazın, bilgisayar bağlantısını çıkarıp, Windows Phone tabanlı Lumia telefonunuzu güncel işletim sistemi ile kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. sistem sıfırlanmadan güncelleme yapıyor mu örneğin telefonun ayarlarına gelen küçük bir güncelleştirmeyi kurabiliyor mu dosyalar silinmeden

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.