netflix bu başlık oynatılamaz

Netflix’te ‘Bu Başlık Oynatılamaz’ Hatası nasıl giderilir? En popüler video akış hizmeti olan Netflix, size sonsuz saatlerce video sunuyor.

Netflix’te, nominal bir abonelik ücreti ödeyerek en yeni ve özel filmleri ve TV Şovlarını izleyebilirsiniz.

Filmler ve TV Şovlarının yanı sıra doğrudan mobil uygulamadan oynayabileceğiniz oyunlar da sunuyor. Bu nedenle Netflix, Android, iOS ve masaüstü işletim sistemlerinde Filmler ve TV Şovları izlemek için gerçekten mükemmel bir video akışı hizmetidir.

Aktif bir Netflix kullanıcısıysanız, mobil uygulamanın video başlıklarını manuel olarak engellemenize izin verdiğini biliyor olabilirsiniz.

Video başlıklarını engellemek, Netflix’in Ebeveyn Denetimlerinin bir parçasıdır ve çok faydalıdır. Bir video başlığını engellediğinizde başlığı görmezsiniz.

Netflix uygulamasında başlığı bulmayı başarmış olsanız bile, onları oynatmaya çalıştığınızda, ‘Bu Başlık Oynatılamaz’ yazan bir hata mesajı göreceksiniz.

Netflix’te ‘Bu Başlık Oynatılamaz’ Hatası çözümü nedir? Yani Netflix’te video izlerken aynı hata mesajını alıyorsanız, doğru kılavuzu okuyorsunuz. Bu yazımızda Netflix’te ‘Bu Başlık Oynatılamaz’ hata mesajının nasıl düzeltileceğinden bahsedeceğiz.

Netflix’te ‘Bu Başlık Oynatılamaz’ Hatası nedir?

‘Bu Başlık Oynatılamaz’ yazan bir mesaj görürseniz, hesap sahibinin izlemeye çalıştığınız filmi ve TV şovunu profilinizde kısıtladığı anlamına gelir.

Hata, çoğunlukla kullanıcılar hesap şifrelerini başkalarıyla paylaştığında ortaya çıkıyor. Bu hata, herhangi bir yasak veya kısıtlama anlamına gelmez; sadece hesap sahibinden başlığın engellemesini kaldırmasını istemeniz gerektiği anlamına gelir.

Kilidi açıldıktan sonra filmi veya TV şovunu herhangi bir hata mesajı olmadan izleyebilirsiniz. Netflix ‘Bu oyun oynatılamıyor’ hatasının bir başka nedeni de olgunluk derecesidir . Hesap sahibi bir profil için bir olgunluk derecesi belirlediyse, o profil yalnızca bu derecelendirmeye uyan Filmleri, TV Şovlarını ve oyunları görecektir.

Bu nedenle, Netflix’te belirli bir videoyu izlerken ‘Bu Başlık Oynatılamaz’ hata mesajı alıyorsanız, bazı basit adımları uygulamanız gerekir.

Öncelikle PC’nizde Netflix’i açın ve hesabınıza giriş yapın. Ardından, Netflix profilinizi seçin.

Ardından Ana ekranda, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Profil resmine tıklayın. Açılır menüden Hesaplar seçeneğini seçin.

netflix bu başlık oynatılamaz

Bir sonraki adımımız Hesaplar sayfasında, kullandığınız profili genişletin. Ardından, Görüntüleme Kısıtlamalarının arkasındaki Değiştir düğmesine tıklayın.

Şimdi ise Görüntüleme Kısıtlamaları sayfasında, olgunluk derecesini değiştirmeniz gerekir.

Şimdi aynı sayfada, Başlık Kısıtlamaları alanında engellenen Filmler ve TV Şovları’nı aramanız gerekiyor .

netflix video açmıyor

Son olarak izlemek istediğiniz video engellendiyse başlık adının arkasındaki (x) düğmesine tıklayın. Bu, videonun engellemesini kaldıracaktır.