Ana Sayfa Destek Neden Ubuntu Linux Kullanmalıyım?

Neden Ubuntu Linux Kullanmalıyım?

0
Paylaş
  • Ubuntu, kullanıcı dostudur!

Birçok bilgisayar kullanıcısı, Linux tabanlı sistemlerin kullanımı zor ve geliştiriciler için yapıldığını düşünür. Ubuntu Linux‘u kurmak çok kolay ve bilgisayar bilgisi olan herhangi bir kişi kendi sistemini kurabilir. Şaşırtıcıdır ki, birçok kişi Ubuntu‘yu Windows‘a kıyasla daha kolay kullanmaktadır.

  • Ubuntu ücretsizdir!

Ubuntu Linux’u indirmek, kurmak ve kullanmak ücretsizdir. Ayrıca, yazılımların çoğu da ücretsizdir.

  • Ubuntu ile güvendesiniz! Anti-virüs kullanmanıza gerek yok!

Dahili Güvenlik Duvarı ve virüs koruma yöntemi mevcuttur.

  • Yüksek özelleştirilebilirlik!

Sisteminizi kişiselleştirme özgürlüğü, Linux tabanlı bir işletim sistemi ile sağlanan en büyük avantajlardan biridir. Herhangi bir masaüstü ortamını sevmiyorsanız, yenisiyle değiştirin. Sadece masaüstü ortamını rahatsız edici buluyorsanız, yeni bir şey denemekten çekinmeyin.

Neden Ubuntu Linux Kullanmalıyım?

Yeni kullanıcılar, GNOME tabanlı (Unity) Ubuntu‘dan ayrı olarak birçok başka Ubuntu türü olduğunu bilmeyebilir. Kullanıcıların belirli ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli Ubuntu varyantları vardır. Modern ve şık görünümlü KDE masaüstü ortamını denemek isterseniz, Kubuntu var. Düşük konfigürasyonlu sistemler için Lubuntu ve Xubuntu mevcuttur. Bunların dışında, Ubuntu GNOME ve Ubuntu MATE kullanım alışkanlıklarınıza hitap eden 2 farklı Ubuntu türüdür. Edubuntu, okullara ve eğitim kurumlarına odaklanmıştır. Görüldüğü üzere, her türden ve seviyeden kullanıcı grubuna hitap eden Ubuntu türü var.

  • Yazılım Merkezi ile sunulan ücretsiz yazılımlar

Ubuntu Linux‘te ilginizi çeken yazılımları bulmak çok kolay. Ubuntu Yazılım Merkezi’ni açıp, tüm kullanışlı yazılımları bulabilirsiniz. Sadece kurulum düğmesine tıklayın ve paket yüklenir. Alternatif olarak, birkaç basit komut ile de birçok yazılımı yükleyebilirsiniz. Temel kullanım için Ubuntu Linux’te Gimp, Chromium, VLC ve Firefox gibi birçok yazılıma önceden yüklenmiş olarak gelir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.