Ana Sayfa Destek Mozilla Firefox Güncelleştirmeleri Nasıl Kapatılır

Mozilla Firefox Güncelleştirmeleri Nasıl Kapatılır

1
Mozilla Firefox Güncelleştirmeleri Nasıl Kapatılır

Günümüz dünyasının en çok kullanılan web tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox’da tarayıcı güncelleştirmeleri nasıl kapatılır konusunu sizler için derledik.

 

İşlemlerimize Firefox tarayıcımızı açarak başlıyoruz. Daha sonra sağ üstte bulunan menü çubuğumuza tıklıyoruz ve açılan ekrandan Ayarlar bölümüne giriyoruz.

Mozilla Firefox Güncelleştirmeleri Nasıl Kapatılır

Sonrasında ise açılan ekrandan Gelişmiş menüsüne tıklıyoruz ve bu sekmede bulunan Güncelleme sekmesine giriyoruz.

Sonra olarak ise Firefox Güncellemeleri alanını Güncelleştirmeleri Hiçbir Zaman Denetleme olarak işaretliyoruz.

Tüm bu işlemlerin ardından Mozilla Firefox tarayıcımız bilgisayarımızda yüklü olduğu sürümde çalışmaya devam edecek ve güncelleştirme almayacaktır. Bu durum çeşitli güvenlik açıklarına sebebiyet verme ihtimali taşısa bile bir çok kullanıcının üçüncü part programlarının çalışırlığını sürdürebilmesi adına bu işlemi yapmaları gerekebilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Firefox Nightly veya Developer sürümleri üzerinde sürekli güncelleme uyarıları çıkıyor. Bu da sinir bozucu. Bir ara Firefox sitesinde bir kod bulmuştum bununla ilgili ancak şu anda bulamıyorum. Yani dışarıdan kendiniz kod ile devredışı bırakmanız gerekiyordu. Zaten Nightly ve Developer sürümleri üzerinde güncellemeleri devredışı bırakma seçeneği de yok. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Comments are closed.