Ana Sayfa Haberler Microsoft Latte Projesi İle Android’e Rakip Oluyor

Microsoft Latte Projesi İle Android’e Rakip Oluyor

0
11858 teknik destek

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, 2021’de Windows’a Android uygulamaları eklemeyi düşündüğünü ile ilgili bilgiler vardı. Bugün Microsoft Latte aldı proje ile Android uygulamalarının Windows’a geleceği ile ilgili daha fazla ayrıntıyı gün yüzüne çıkardı. Bize her projedeki şeyin nasıl çalışacağına dair daha iyi bir fikir verdi.

Windows Central’a göre dahili olarak Latte adı ile anılan proje uygulama geliştiricilerin Android uygulamalarını çok az veya hiç kod değişikliği yapmadan Windows 10’a getirmelerine izin verecek. Geliştiriciler bunları MSIX olarak paketlenmiş Microsoft Store aracılığıyla gönderecekler. Projenin Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) tarafından destekleneceği bildiriliyor. Ancak, Android uygulamalarının çalışması için Microsoft’un kendi Android alt sistemini sağlaması gerektiği iddia ediliyor.

GOOGLE PLAY HİZMETLERİNİ DESTEKLEMİYOR

Proje ile ilgili bilgilerden en önemlisi Latte projesinin Google Play Hizmetleri tarafından desteklenmediği söyleniyor. Bu nedenle Play Services API gerektiren uygulamaların Windows 10’da çalıştırılmak üzere gönderilmeden önce güncellenmesi gerekecek. Ancak Play Services olmadan uygulamalar potansiyel olarak düzgün çalışmayabilir. Işlevselliği yeterli olmayan özelliklere sahip push bildirimleri gibi. Microsoft bir tür uyumluluk katmanı veya öykünme uygulamadığı sürece uygulamaların x86 için yeniden derlenmesi gerekebilir.

11858 teknik destek

Windows kullanıcıları şu anda Android uygulamalarını telefonunuz uygulaması aracılığıyla bilgisayarlarında çalıştırabilir. Ne yazık ki hizmet şu anda Samsung kullanıcılarıyla sınırlıdır. Bu iyi bir çözüm ancak kullanıcılara yerel seçenekler sunmak ve belirli bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan, kullanıcılara çok daha gelişmiş bir deneyim sağlayabilir. Windows platformunu potansiyel olarak artırabilir. Önemli olan, Android uygulamalarını ve Linux paketlerini çalıştırabilen Google’ın ChromeOS ile Windows’u bir çarpışma rotasına sokardı.

MICROSOFT, LATTE PROJESİNİ ÖNÜMÜZDEKİ SENE DUYURACAK

Microsoft şu anda PWA UWP Win32 ve Linux dahil olmak üzere birden çok uygulama platformunu desteklemektedir; Android uygulamalarının eklenmesi, eğer olursa. Windows’u iyi ve gerçekten evrensel bir işletim sistemi haline getirebilir. Windows Central Microsoft’un gelecek yıl Proje Latte’yi duyurmayı planladıklarını ve Windows 10’un 2021 sonbahar sürümünün bir parçası olarak kullanıma sunabileceğini iddia ediyor.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikEverest EWR-532AC3 Router Kurulumu
Sonraki İçerik750Mbps WiFi Menzil Genişletici RE200 Kurulum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.