Mi Box S Depolama Alanını Nasıl Temizlerim?

 Mi Box S depolama alanını nasıl temizlerim? Mi Box S’deki dahili depolama alanı sınırlı olacaktır ve cihazı birkaç yıl kullandıktan sonra depolama sorunuyla karşılaşacaksınız.

Ayrıca, işletim sistemi ve bazı uygulamaların çalışması için yeterli alan gerekiyor. Depolama alanını boşaltmazsak, Mi Box S çalışmayı durdurabilir. Bu nedenle, depolama alanını zamanında boşaltmalı ve sistemin sorunsuz çalışmasına izin vermeliyiz.

Mi Box Depolamanızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

Mi Box ile birlikte yüklü bazı uygulamalar gelmektedir. Uygulama, depolama özelliğine anında erişmenizi sağlamaktadır.

Size ilk olarak ne kadar depolama alanı olduğunu ve farklı dosyalar tarafından ne kadar depolama alanı işgal edildiğini göstermektedir.

Ardından depolama alanını kontrol etmek için TV yönetim uygulamasını bulana kadar uygulama da aşağı doğru kaydıralım. Kontrol panelini açmak için bulduğunuzda üzerine tıklayalım. Farklı bölümler, cihazdaki hafızanın nasıl kullanıldığını, kullanılabilir hafızayı ve cihazınızdaki toplam hafızayı söyleyecektir.

Ayrıca, istenmeyen dosyaları uygulamanın kendisinden temizlemek için kullanıcılara verilen çeşitli seçenekleri de görebilirsiniz.

Mi Box S’imde Depolama Alanını Nasıl Boşaltırım?

Depolama alanını boşaltmanın ve yeni uygulamalara yer açmanın birçok yolu vardır.İlk olarak, düzenli olarak kullanmadığınız dosyaları silmek için aşağıdaki kılavuzu izleyin.

İlk işlemimiz dosyaları temizleme adımı bu adımlar ilk olarak

Birkaç aydır kullanılmayan herhangi bir dosya değersizdir. 

Bu dosyaların önemli olduğunu düşünüyorsanız ve gelecekte bunlara ihtiyaç duyabileceğinizi düşünüyorsanız, yedeğini aldığınızdan emin olun. Bu dosyaları taşımak için harici depolama sürücüsünü kullanın. Dosyaları temizlemek, iyi miktarda alan boşaltır.

mibox-s-disk-temizleme

İkinci aşamamız Mi Box S’nizdeki bellek cihazı, alanı kaplayan çalışan dosyalara sahip olacaktır. Herhangi bir arka plan işlemini durdurun ve belleğe bir sıfırlama yapın. Her uygulama, işlevi işlemek için belirli bir bellek alanına ihtiyaç duymaktadır. Başka bir uygulama belleği kullandığında, yeni uygulamanın sorunsuz çalışması zor olacaktır.

Ardından her işletim sistemi, uygulama üzerindeki stresi azaltmak için önbellek dosyalarını kullanır. Yeni bir işlem başlatıldığında, yeni önbellek dosyaları oluşturulur.Yeni önbelleği üretme süreci uygulamayı yavaşlatır.

Şimdi ise önbellek dosyalarını nasıl temizleriz ? Önbellek oluşturulduktan sonra, uygulamaya tekrar göz attığınızda bunu kullanacaklardır. Hızı artırır ve kullanıcının işlevi hemen çalıştırmasını sağlar. Önbellek, bellek üzerindeki stresi azaltır ve size sorunsuz çalışan bir uygulama sunar.

Son olarak eski önbelleği silelim ve sistemin yeni önbelleği oluşturmasına izin verin. Uygulamanın cihazınızda bile bulunmayan bir önbelleği olacaktır.