Ana Sayfa Destek MacBook’ta ‘Adobe Premiere Pro CC’ Dil Ayarı (Resimli Anlatım)

MacBook’ta ‘Adobe Premiere Pro CC’ Dil Ayarı (Resimli Anlatım)

5
MacBook’ta ‘Adobe Premiere Pro CC’ Dil Ayarı (Resimli Anlatım)
11858 teknik destek

‘Adobe’un en çok kullanılan programlarından biri olan ‘Adobe Premiere Pro’da kullanmakta olduğunuz dil ayarını değiştirmek isteyebilirisiniz. Bunun için yapmamız gereken birkaç işlem bulunuyor.
• Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi programımızı açıyoruz ve dil ayarına baktığımızda ‘Almanca’ olduğunu görüyoruz.

MacBook’ta ‘Adobe Premiere Pro CC’ Dil Ayarı (Resimli Anlatım)
• ‘Almanca’ dil ayarı olan ‘Adobe Premiere Pro’nun dil ayarını değiştirmek için ‘fn’ + ‘command’ + ‘f12’ tuşlarına aynı anda basıyoruz.
• Önümüze ‘Konsol’ penceresi açılıyor; açılan bu pencerede alt kısımdaki satıra ‘con.help’ yazdıktan sonra Enter’a basalım.

11858 teknik destek


• Enter’a bastıktan sonra, sol üste bulunan ‘Konsole’ yazısının yanındaki ‘üç çizgi simgesi’ne tıklayalım. Ardından ve açılan menü listesinde ‘Debug Database View’ menüsüne tıklayalım.

• Açılan menü listesinde ‘applicationLanguage’ yazan kısmın karşısındaki kutucuğun içine, kullanmak istediğimiz dil ayarını, ülke kısaltması ile birlikte yazıyoruz.

• ‘İngilizce’ olmasını istiyorsak ‘en_US’ ya da ‘Türkçe’ olmasını istiyorsak ‘tr_TR‘ yazıp, proğramın dil ayarını değiştirebiliyoruz.

• Ve sonunda, ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi, ‘Almanca’ olan proğram dili ‘İngilizce’ oldu; bu şekilde kolay bir kullanım sağlayabiliriz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1619 Oylamalar · 1619 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerik‘TP-LINK AC750 Wireless Travel Router’ Kurulumu (Resimli Anlatım)
Sonraki İçerik‘Tenda D302’ Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)
Teknolojiyi yakından takip edip yenilikleri bulup araştıran ve bunları paylaşan bir blog yazarıdır. Şuanda Teknosor firmasında çalışmaktadır.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.