Mac cihazlarda ses kayıtları nasıl oluşturulur? Sorusu son dönemlerde Mac cihazların yaygınlaşması ile beraber oldukça sık duyulmaya başladı. Bizlerde siz Mac kullanıcıları için çok sık sorulan bu sorumuzun yanıtını bu makalemizde ele aldık ve sizlerle paylaştık. Eğer sizlerde birer Mac kullanıyorsanız ve bu soru ile karşı karşıya kaldıysanız çözümü için doğru adrestesiniz demektir. Şimdi hep birlikte bu konu hakkında bilgi edinelim.

Mac cihazlarda ses kayıtları oluşturma adımları nelerdir?

1) Birinci adımınız Mac cihazınızda “GarageBand” uygulamasını açın.

NOT: Bu uygulama, Mac cihazlarda ön yüklü olarak gelir ve çok sayıda müzik ve ses kayıt özelliği sunar.

2) Bir sonraki işlem GarageBand uygulamasını açtıktan sonra, “New Project” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği  seçin.

3)Açılan yeni pencerede Karşınıza çıkan pencerede “Audio” seçeneğine tıklayın.

r
Mac cihazlarda ses kayıtları oluşturma adımları nelerdir?

 

4) Hemen ardından “Track” seçeneklerini seçin. Bu alanda , kayıt yapmak istediğiniz ses kaynağının ne olduğunu seçebilirsiniz. Mesela, “Microphone” seçeneğini seçerek Mac cihazınızdaki mikrofonu kullanma olasılığını değerlendirebilirsiniz.

5) Bir diğer adımda ise “Create” düğmesine tıklayın. Bu seçenek, yeni bir ses kaydı projesi oluşturmanızı sağlayacaktır.

6) Ses kaydınızı başlatmak için “Record” düğmesine tıklayın. Düğmeye tıkladıktan sonra, kaydı başlatmak için “Play” düğmesine tıklayın.

7) Tüm bu işlemlerin arından kaydı durdurmak için “Stop” düğmesine tıklayın.

4
Stop

8) Son ekrandan ise kaydettiğiniz ses dosyasını kaydetmek için “File” menüsünden “Save” seçeneğini seçin. Dosyayı istediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

3
dosyasını kaydetmek için “File” menüsünden “Save” seçeneğini seçin. Dosyayı istediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

Bu adımları takip ederek, Mac cihazınızda kolayca ses kayıtları oluşturabilirsiniz. GarageBand uygulaması, farklı kayıt seçenekleri sunar, bu nedenle mikrofon dışında başka bir kaynak kullanmak isterseniz, seçenekleri kullanarak kaynakları seçebilirsiniz. Bu konudaki seçim tamamen kullanıcının kendi tercihine göre ayarlanmış durumdadır. Tüm kullanıcıların çok merak ettiği ve zor olarak bildikleri Mac cihazlarda ses kayıtları oluşturma işlem adımları oldukça basit.

Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur. Konuyu en yalın hali ile ela almayı amaçladık.  Mac ürünler hakkında aklınıza takılan diğer sorularınız için sayfamızı ziyaret edebilir ve bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.  Sayfanın alt kısmında sizler için bıraktığımız bağlantılara tıklayarak bu konular hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Benzeri yazılarımız;