LG G4 telefon üzerinden Wi Fi Miracast bağlatısı ile kablo kullanmadan görüntü aktarımı nasıl yapılır sizler için derledik. Öncelikli olarak bağlantı yapacağımız televizyonun ayarlar menüsüne girerek Wi Fi Miracast ı aktif konuma getirmemiz gerekiyor.

miracast-1

miracast-2

Wi-Fi Miracast’ı televizyon üzerinden aktif konuma getirdikten sonra telefonumuzun Miracast özelliğini aktif hale getiriyoruz ve iki cihaz arasında bağlantı sağlıyoruz.

miracast-3

miracast-4

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Miracast taramasında televizyonumuzu gördüğümüzde bağlanmak için üzerine tıklıyoruz ve aynı anda televizyonumuza gelen bağlantı isteğine de onay veriyoruz.


miracast-5

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tüm bu işlemlerin ardından Wi Fi Miracast bağlantımız kurulmuş oalcaktır. Telefonumuzun ekranında ne varsa, anlık olarak televizyon ekranımızda da görünecektir. Bu işlemlere, telefonumuzun internet tarayıcılarında ve kamerasında yaptığımız görüntülerde dahildir. Yani telefon üzerinden bir film açarak görüntüyü kablosuz olarak televizyona aktarabileceğiniz gibi, telefonunun kamerasıyla anlık olarak görüntü kaydı yaparken kayıdı televizyon ekranından da takip edebileceksiniz.

miracast-6Bu arada bu işlemleri sağlarken arada köprü bağlantısı kurmak adına akıllı televizyon ve akıllı telefonu aynı modem/router a bağlamak gerektiğini de hatırlatalım.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.