Paylaş

LG G4 telefon üzerinden Wi Fi Miracast bağlatısı ile kablo kullanmadan görüntü aktarımı nasıl yapılır sizler için derledik. Öncelikli olarak bağlantı yapacağımız televizyonun ayarlar menüsüne girerek Wi Fi Miracast ı aktif konuma getirmemiz gerekiyor.

miracast-1

miracast-2

Wi-Fi Miracast’ı televizyon üzerinden aktif konuma getirdikten sonra telefonumuzun Miracast özelliğini aktif hale getiriyoruz ve iki cihaz arasında bağlantı sağlıyoruz.

miracast-3

miracast-4

Miracast taramasında televizyonumuzu gördüğümüzde bağlanmak için üzerine tıklıyoruz ve aynı anda televizyonumuza gelen bağlantı isteğine de onay veriyoruz.


miracast-5

Tüm bu işlemlerin ardından Wi Fi Miracast bağlantımız kurulmuş oalcaktır. Telefonumuzun ekranında ne varsa, anlık olarak televizyon ekranımızda da görünecektir. Bu işlemlere, telefonumuzun internet tarayıcılarında ve kamerasında yaptığımız görüntülerde dahildir. Yani telefon üzerinden bir film açarak görüntüyü kablosuz olarak televizyona aktarabileceğiniz gibi, telefonunun kamerasıyla anlık olarak görüntü kaydı yaparken kayıdı televizyon ekranından da takip edebileceksiniz.

miracast-6Bu arada bu işlemleri sağlarken arada köprü bağlantısı kurmak adına akıllı televizyon ve akıllı telefonu aynı modem/router a bağlamak gerektiğini de hatırlatalım.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.