Ana Sayfa Mobil Konsol Oyunu Kalitesinde 4 Mobil Oyun

Konsol Oyunu Kalitesinde 4 Mobil Oyun

0
Paylaş

Akıllı telefonlar için geliştirilen mobil oyunların kalitesi her geçen gün biraz daha artıyor. Gelişen telefon donanımlarıyla birlikte artan grafik performansı, mobil oyunlardaki kalitenin artmasındaki en büyük etkenlerden biri diyebiliriz.

Bu gelişmeyi kısa bir şekilde özetlemek gerekirse; 5 yıl evvel Full HD çözünürlüğe sahip televizyon sayısı bile belli seviyelerdeyken, günümüz dünyasında cebimizde taşığımız akıllı telefonlarda Full HD çözünürlüğün 2 katı çözünürlüğe sahip Quad HD (2K) ekranlar yer alıyor. Böylesine yüksek çözünürlüklü ekrana sahip olan telefonlar, ayrıca sahip oldukları güçlü işlemci yonga setleriyle bu ekranları en ideal şekilde besliyorlar. Tüm bu durum sonucunda ise mobil oyunlardaki kalitenin artması kaçınılmaz oluyor.

Biz de sizler için konsol oyunları kalitesinde grafiklere sahip 4 adet popüler mobil oyun önerisinde bulunmak istedik. 

1- Moden Combat 5: Blackout

En başarılı mobil FPS oyunları serilerinden Modern Combat’ın en son serisi olan Modern Combat Blackout’ta 4 farklı kişi sınıfı, dünyanın dört bir yanından sisteme bağlanan mobil oyuncularla birlikte, oyun konsolu grafikleri kalitesinde bir deneyim yaşıyorsunuz. Oyun bölümlerinde ilerledikçe oyuncunuza yeni silah ekipmaları kazandırabiliyorsunuz.

konsol-oyunu-kalitesinde-4-mobil-oyun-1

2- Rival Fire

Günümüzde en çok oynanılan iOS oyunları arasında yer alan Rival Fire’da varolan oyun senaryosuna göre, size eşlik eden yardımcınız ile istenilen alanlarda ilerleyerek bölümleri tamamlıyorsunuz. Oldukça yüksek hareket kabiliyetine sahip olan Rival Fire hem dikkat hem de pratik gerektiren bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

konsol-oyunu-kalitesinde-4-mobil-oyun-2

3- Sniper 3D Assassin

Hem Android hem iOS’ta en çok oynanılan oyunlar arasında kalan oyunumuz uzun süren otobüs, uçak yolculuklarında oldukça keyifli vakitler geçirmenizi sağlıyor. Oyunda, isimden de anlaşılacağı üzere para karşılığı hedefleri indiren azılı bir Sniper rolünü üstleniyorsunuz. Oyun her bölümde biraz daha zorlaşarak ilerliyor. Senaryodaki hedefleri indirdiğinizde ise bir üst bölüme geçiyorsunuz.

konsol-oyunu-kalitesinde-4-mobil-oyun-3

4- Thor Karanlık Dünya

Dünyaca ünlü süper kahraman Thor’un ikinci sinema filminden esinlenilerek geliştirilen Thor Karanlık Dünya, mobil cihazınızda yüksek çözünürlükle oyun konforu sunuyor. Yapısal olarak Lol, Dota gibi FPS oyunlarını da andıran oyun, efsane Thor karakteri ile birlikte oldukça ilgi çekici hale geliyor.

konsol-oyunu-kalitesinde-4-mobil-oyun-4

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.