Ana Sayfa Sosyal Medya Kişisel YouTube Hesabınızda Paylaştığınız Videoya Kapak Fotoğrafı Ekleme

Kişisel YouTube Hesabınızda Paylaştığınız Videoya Kapak Fotoğrafı Ekleme

0

Merhaba değerli takipçilerimiz bugün sizler için kafa karıştırıcı fakat uygulanabilecek bir kaç yöntemle kişisel Youtube kanalınızda aboneleriniz için hazırladığınız çeşitli içeriklerde , yüklediğiniz videolarda kapak fotoğrafınızı nasıl ekleyebileceğinizi , kapak fotoğrafı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz.

Youtube günümüzde vaktimizin büyük bir kısmını geçirdiğimiz değerli ve keyifli platformların en başında gelmekte , öyle ki Youtube üzerinden artık yaygın bir şekilde bir çok Futbol maçlarını , Siyasi içerikleri , TV kanallarını dahi seyredebilir hale geldik , bu gelişmede Youtube‘a içerik üreten kullanıcılarından emeği oldukça büyük .

2404605.png (2560×1440)

Bu içerikler belirli bir vaktin harcanması , zaman ve emek zincirinin bütünleşmesi şekliyle biz kullanıcılara sunuluyor .

İzlediğimiz videolarda ki başlıktan tutunda , video içeriği , video kapak fotoğrafı bize sunulan içerikle bir bütün olmak zorunda , eğer bunları kuralına uygun bir şekilde hazırlarsanız bu kullanıcıların dikkatini çekecek ve uzun vadede sizin kanalınız için büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Bugün ki konumuz ise kişisel Youtube kanalımızda hazırladığımız bir videoya kapak fotoğrafı ekleme ve eklerken nelere dikkat edeceğiniz konusunda bilgi vereceğiz.

İşlem Adımları Şu Şekilde ;

11858 teknik destek
11858 teknik destek

1. Bir PC ya da Mobil cihaz aracılığıyla Youtube‘a giriş yapalım.

2.Youtube ekranında sağ üstte bulunan profil fotoğrafımızın bulunduğu alana tıklayalım.

3.Bu alanda bulunan ‘Youtube Studio‘ sekmesine tıklayalım , eğer bir mobil cihaz ile işlem yapacaksanız ‘Youtube Studio‘ uygulamasını indirmeniz gerekmekte.

4.Açılan ekranda sol tarafta gözüken menü içerisinden ‘içerikler‘ sekmesine tıklayalım , eğer işlemi mobil cihaz üzerinden yapacaksanız ‘videolar‘ seçeneğine tıklamanız gerekmekte.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

5.Bu ekranda paylaştığınız videoları göreceksiniz , bu videolardan kapak fotoğrafı eksik olan herhangi bir videoya tıklayıp tasarladığınız kapak fotoğrafı görselini ‘küçük resim yükle‘ seçeneğine tıklayarak ekleyip daha sonrasında sağ üstte bulunan ‘kaydet’ butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Video Kapağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1.Görselin tasarımının her zaman önemli olacağını ve kullanıcıları bu durumun sizin videolarınıza yönelteceği fikrini her zaman aklınızda tutun.

2.Ekleyeceğiniz kapak fotoğrafında belli oynamalar , Photoshop çalışmaları yapın , bunun sebebi ise düz bir görsel hiçbir kullanıcıya hitap etmez.

3.Eklediğiniz kapak fotoğrafının video içeriğiyle birbirini tutması gerekiyor.

4.Kullanacağınız görselde ki renk uyumuna dikkat edin ve her zaman güven veren renk tonlarını seçin , örnek olarak mavi renk güven veren bir renktir.

5.Kapak fotoğrafınıza emek ve zaman harcayın , bu durum sizin daha inovatif düşünmenizi , hayal etmenizi ve bunları aktarmanızı daha olası kılacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA