Ana Sayfa Haberler İşletmeler için Snapchat

İşletmeler için Snapchat

0
 • Snapchat, fotoğrafların ve videoların kısa ve geçici olarak paylaşılmasını destekleyen bir sosyal medya aracıdır.
 • İşletmeler, geleneksel reklamlar, markalı filtreler ve lensler veya coğrafi etiketlerle Snapchat’ta reklam verebilir.
 • Snapchat kullanırken içeriğinizi eğlenceli, kısa ve ilgi çekici hale getirdiğinizden emin olun.
 • Bu makale, Snapchat’ın işletmeler için nasıl kullanılacağını öğrenmek isteyen küçük işletme sahipleri içindir.

Yaklaşık 400 milyon aylık aktif kullanıcısıyla Snapchat, işletmelerin ihmal etmemesi gereken alakalı ve kullanımı kolay bir pazarlama aracıdır.

Snapchat harika bir araç olsa da, her işletme için ideal değildir. Platforma zamanınızı ve kaynaklarınızı ayırmadan önce, hedef kitlenizin orada olduğundan emin olun.

Snapchat ayrıca Y kuşağı arasında daha yaygın olarak kullanılmaktadır, bu nedenle platforma girmeden önce hedef kitlenizi düşünün. Snapchat pazarlama uzmanı olmak istiyorsanız, uygulamayı derinlemesine anlamanız gerekir.

2011’de piyasaya sürülen Snapchat, kullanıcıların kısa, geçici fotoğraflar, videolar ve sohbetler kısa bir süre sonra – tipik olarak sadece saniyeler içinde – göndermelerine olanak tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. Snapchat ayrıca arkadaşlarınızın konumlarını görebileceğiniz Snap Maps gibi etkileşimli özellikler sunar; Profilinizde 24 saat yaşayan hikayeler; Bitmoji avatarları; ve yeni içerik bulmak için bir Keşif sekmesi.

Snapchat’i kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Kayıt yalnızca bir mobil cihazda yapılabilir.

İlk önce uygulamayı indirin. Oradan, ekrandaki talimatlar sizden doğum tarihinizi eklemenizi, bir kullanıcı adı seçmenizi, e-posta adresinizi girmenizi ve telefonunuzun kişiler listesinden arkadaş eklemeye başlamanızı isteyecektir. Bir Snapchat Business hesabı oluşturmak için, aynı adımları izleyin, ardından burada Ads Manager ile bir hesap oluşturun. İşletme hesabınızı oluşturmak için aşağıdaki adımları tamamlayın:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 1. İşletme adınızı girin ve iş yapacağınız ülkeyi seçin.
 2. Reklam Hesaplarınız ile kurulacak ilk kampanyanızı oluşturun.
 3. İlk Reklam Hesabınız için bir ödeme yöntemi girin.

Artık bir hesap için kaydoldunuz, açılış ekranında gezinme zamanı. Uygulamayı ilk açtığınızda, ekran varsayılan olarak standart bir arkaya bakan kamera ayarına döner.

Bu ekranda kamerayı “gece moduna” çevirebilir, flaşı açıp kapatabilir, kamerayı döndürebilir, yakındaki fotoğrafları arayabilir ve profilinize gidebilirsiniz.

Fotoğraf çekmek için alttaki yuvarlak düğmeye basın. Video çekmek için basılı tutun. Bir fotoğraf çektikten sonra, bir arkadaşınıza gönderildiğinde resmin ne kadar süreceğini (bir ila 10 saniye arasında) ayarlayabilirsiniz. Snap’ınızı göndermeden önce emoji çıkartmaları, filtreler, bağlantılar veya metin ekleyerek fotoğrafınızı düzenleyebilirsiniz.

Fotoğrafı göndermeden önce, fotoğrafınızı anılarınıza da kaydedebilirsiniz. Fotoğrafı veya videoyu göndermeye hazır olduğunuzda, onu hangi arkadaşlarınızın göreceğine veya bu kılavuzda daha sonra ayrıntılı olarak tartışılan Snapstory’nize eklemek isteyip istemediğinize karar vereceksiniz.

Snapchat, kullanıcıların kapsamlı bir şekilde özelleştirmesine izin vermediği için alışılmadık bir sosyal ağdır. Ancak, kullanıcıların kendileri hakkında bitmoji ve kullanıcı adı eklemek gibi bazı bilgiler sağlamaları için alan sunar.

Varsayılan ekranda, sol köşedeki hayalet veya bitmoji profilinize yönlendirir. Burada, gönderdiğiniz ve aldığınız toplam Snap sayısı olan Snapchat puanınızı görüntüleyebilirsiniz.

Diğer Snapchat kullanıcılarıyla etkileşim kurmanın birkaç yolu vardır. Çoğu sosyal ağın aksine, hikayeler özelliği dışında bu etkileşimlerin tümü özeldir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Kullanıcı ekleme:  Kullanıcıları arkadaş listenize eklemek için kullanıcı adlarını aramanız gerekir. Telefonunuzun kişiler listesine de bağlanabilirsiniz. Belirtildiği gibi, belirli QR kodlarını kullanarak da kullanıcı ekleyebilirsiniz.
 • Hikayeleri görüntüleme:  Diğer kullanıcıların Snap hikayelerini görüntüleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz. İkisinden de haberdar edilecekler.
 • Enstantane gönderme:  Daha basit bir adım, diğer kullanıcılara bir fotoğraf ve video içeriği gönderip alabilirsiniz. Bu etkileşimler, tüm platformu oluşturan ve kuran şeydir. Bir Snap’in ekran görüntüsünü alırsanız, Snap’i gönderen bilgilendirilir.
 • Anında mesajlaşma:  Anlık mesajlaşma özelliği ile, kullanıcılarla özel olarak sohbet edebilirsiniz. Bir kullanıcının size gönderdiği belirli Snap’i veya Snap hikayesinin bir bölümünü yanıtladığınızda, yanıtınız anlık mesaj olarak gönderilir. Bir anlık mesajın ekran görüntüsünü alırsanız, mesajın göndereni bilgilendirilir.
 • Snapcash Gönderme: Bu özelliği Ayarlarınızda etkinleştirmeniz ve bir kredi veya banka kartıyla bağlantı kurmanız  gerekir,  Business Insider  burada işlem geçmişinizi de görüntüleyebilir ve her işlemden önce görünecek bir güvenlik kodu ekleyebilirsiniz. Bir kullanıcıya anlık mesaj yoluyla ne kadar göndermek istediğinizi girebilirsiniz. Şirket, şahsen tanımadığınız kullanıcılara para göndermemenizi tavsiye ediyor.

Snap video veya fotoğraf eklenir. Hiçbir hikaye çok uzun olmasa da, bir hikaye derlemek için en az bir fotoğraf veya videoya ihtiyacınız var. Hikayenin bölümleri herhangi bir zamanda silinebilir.

Hikayenizi hangi ve kaç kullanıcının görüntülediğini görebilirsiniz. Bu, diğer kullanıcıların hikayelerini görüntülediğinizde görebileceği anlamına gelir. Bir kullanıcının hikayesini istediğiniz kadar izleyebilirsiniz, ancak kullanıcı hikayeyi kaç kez görüntülediğiniz konusunda bilgilendirilmez.

Hikaye, hedef kitlenize işletmenizin günlük işlemlerini göstermenin harika bir yoludur. Potansiyel müşterilere, iş yerinizde ortalama bir günün nasıl olduğu hakkında fikir verir. Ek olarak, çalışanlarınıza benzersiz kişiliklerini ifade etme fırsatı verir.

Snap reklamlar  10 saniyelik, tam ekran dikey videolardır ve belirli bir bağlantıyı ziyaret etmek için harekete geçirme ifadesi gibi bir tür etkileşimli öğe sunabilir. Tüm reklamların üçte ikisi, ses açıkken otomatik olarak oynatılan ses içerir. Kısa klip, şirketiniz ve ürün ve / veya hizmetlerinin neler olduğu hakkında bilgi sağlamalıdır.

Sponsorlu coğrafi filtreler, kullanıcıların Snap’leri belirli konumlardan göndermesine olanak tanır. Lensler, kafeler veya büyük mağazalar gibi belirli bir yeri kapsayabilir. Örneğin, işletmenizin birden fazla şubesi varsa, coğrafi filtreleri belirli konumlarınıza ayarlayabilirsiniz. Platforma aşina iseniz, New York City’deki Brooklyn ve Manhattan gibi büyük şehirlerin ve ilçelerinin farklı filtreleri olduğunu fark edeceksiniz.

Ek olarak, bir geofilter, Cheerios’un Ulusal Tahıl Günü ve Michael Kors’un Ulusal Güneş Gözlüğü Günü filtreleri gibi belirli bir tema veya tatil kapsamında ülke çapında da uygulanabilir.

Sponsorlu lensler, coğrafi filtrelerden daha etkileşimlidir. Filtreler, bir video veya resim çekildikten sonra, arkadaşlara gönderilmeden ve / veya Snapshot’a eklenmeden önce uygulanır. Lensler, kullanıcıların köpek olmalarına, Noel Baba gibi davranmalarına, iblislere dönüşmelerine, çiçek taçları takmalarına ve hatta uygulama aracılığıyla gökkuşakları kusmalarına olanak tanıyan özel yüz tanıma teknolojisine sahiptir. Üç adımda gerçekleşir: bir kullanıcının yüzünü algılamanın ön tetikleyicisi, kullanıcının ifadesine tepki verme tetikleyicisi (dilini dışarı çıkarmak veya müziği sıraya koymak gibi) ve son ürünü oluşturmanın tetik sonrası tetikleyicisi.

Örneğin, şirketiniz araba satıyorsa, sponsorlu lensiniz Little Trees hava spreyi ile yeni bir araba kullanan bir kullanıcıya sahip olabilir. Şirket, bu ürünün en popüler ürün olduğunu, mobil normlara göre ortalama üç kat daha fazla marka bilinirliği sağladığını ve satın alma niyetinde iki kat artış sağladığını söylüyor.

Ocak 2016’da platform Discover’ı duyurdu. Bu, uygulamanın tamamen farklı bir parçası. Bununla birlikte, kullanıcılar Vice, Cosmopolitan ve ESPN gibi önde gelen medya kuruluşları tarafından oluşturulan içeriği görüntüler.

Hikayeler özelliğine benzer şekilde, Keşfet hikayeleri, Pinterest benzeri bir gösterge panosu aracılığıyla makalelere ve grafiklere bağlanan hem sesli video hem de fotoğraf içeriğini derler.

Artık Snapchat’ın temellerini anladığınıza göre, uygulamayı markanızın avantajına kullanmak için işte birkaç ipucu ve püf noktası.

 • Şirketinizin günlük işlemlerini belgeleyin. İş yerinizdeki iş operasyonları boyunca takipçileri gezdirmek için uygulamanın hikaye özelliğini kullanın. Onlara sosyal medyada başka hiçbir yerde göremeyecekleri gizli ve özel bir zirve yapın. Hikayenizi Soru ve Cevaplara ev sahipliği yapmak veya yeni ürünleri sergilemek için de kullanabilirsiniz.
 • Düzenli olarak içerik yükleyin. Takipçilerinizin varlığınızı unutmasına izin vermeyin. Sık sık günlük içerik yüklemek için uygulamayı düzenli olarak kullanın. Anlık hikayeler bunun için iyi bir fırsattır, özellikle işletmeniz için çalışmanın nasıl bir şey olduğunu yakalamak için.
 • Diğer kullanıcılarla etkileşim kurun. Birçok kullanıcı uygulamanın mesajlaşma özelliğini kullanır, bu nedenle yolunuza çıkan tüm mesajları yanıtladığınızdan emin olun. Aynı şey fotoğraf çekimleri için de geçerli.
 • Bir Snap Reklamına Sponsor Olun. On saniyelik görsel-işitsel klipler daha gelenekseldir, ancak Twitter, Instagram veya benzer bir sitede yaptığınız gibi video içeriğini kullanarak bir reklamı yürütmek için yaratıcı bir özgürlük sağlar.
 • Bir lense sponsor olun. Kullanıcıları markanızın farkındalığını hayata geçirerek etkileşim kurmaya teşvik edin. Ortalama bir müşterinin işletmenizin ürün veya hizmetleriyle etkileşimde bulunmasının ve bunu bir merceğe uygulamasının bir yolunu bulun. Kahve satıyorsanız, kullanıcının kahve içmesine izin veren filtre kadar basit olabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, sponsorlu lensler tüm platformda en etkilidir.
 • Sponsorlu bir geofilter tasarlayın. Snapchat’i ülke genelindeki herhangi bir McDonald’s’ta konum ayarlarınız açık olarak kullanırsanız, bir çırpıda göndermeden önce farklı filtreleriniz arasında gezinirken bir McDonald’s temalı coğrafi filtre görünecektir. Aynı şeyi işinizle de yapabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al mobil ödeme - takipçi satın al

bahis siteleri - deneme bonusu - casino siteleri

bahis siteleri - kaçak bahis - canlı bahis

perabet - vevobahis - baymavi - deneme bonusu

cratosslot - cratosslot giriş - cratosslot