Ana Sayfa Destek iPhone’da veya iPad’de Müzik Ses (Ekolayzır) Ayarları Nasıl Yapılır?

iPhone’da veya iPad’de Müzik Ses (Ekolayzır) Ayarları Nasıl Yapılır?

0

Müziğinizin sesini nasıl kişiselleştirebilirsiniz? Tabi ki, iPhone’unuzun veya iPad’inizin ekolayzır ayarları ile!

Özellikle bas ağırlıklı kulaklıklarınız varsa veya sadece belirli bir albüme sesinizle eşlik etmek istiyorsanız, Apple, ekolayzır (EQ) ayarlarını, dinlediğiniz müzik için tercihinize ve zevkinize uygun olarak ayarlamanıza yardımcı olur.

Dijital ekolayzırlar, müzikteki çeşitli ses frekanslarını düzenlemenize ve değiştirmenize izin verir; böylece orijinal karışımlarından farklı ses çıkarırlar.

Bas ağırlıklı ses sunan kulaklıklarınız varsa veya ince (metalik) sesli bir albüm dinliyorsanız, ekolayzır ayarları, bu sesleri düzenlemek ve dengelemek için harika bir özelliktir.

 

iPhone’da veya iPad’de Bir Müziğin Ses (Ekolayzır) Ayarları Nasıl Düzenlenir?

iOS cihazınızda ekolayzıri ayarlamak için ‘Ayarlar (Settings)’ uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu ekolayzır ayarlarının yalnızca ‘Müzik (Music)’ uygulaması için geçerli olduğunu ve herhangi bir üçüncü parti müzik servisi için bu ayarların çalışmayacağını unutmayın. Ayrıca, bu ayarlamaları müzik dinlerken yapabilirsiniz, böylece yaptığınız ekolayazer ayarlarının, dinlediğiniz müziğin sesini nasıl etkilediğini anlayabilir ve kulaklıktan dinliyorsanız en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

 

  • iPhone’unuzda veya iPad’inizde ‘Ayarlar (Settings)’ uygulamasını açın.

 

  • ‘Müzik (Music)’ seçeneğine dokunun.

iPhone'da veya iPad'de Müzik Ses (Ekolayzır) Ayarları Nasıl Yapılır?

  • ‘ÇALMA (PLAYBACK)’ bölümünde bulunan EQ seçeneğine dokunun.

 

  • Gelen ekranda ekolayzır (ses ayarı) seçeneklerinden birine dokunun. Hali hazırda kullandığınız bir ekolayzır (ses ayarı) seçeneği varsa ve kapatma istiyorsanız ‘Kapat (Off)’ seçeneğine dokunun.

Apple, 23 farklı ekolayzır (ses ayarı) seçeneği sunar. Bir ekolayzır (ses) ayarının dinlediğiniz tüm müzikler için uygun olmayacağını unutmayın; bu nedenle muhtemelen ekolayzırı (ses ayarını) değiştirmek için sık sık ses (ekolayzır) ayarlarına geçmek isteyeceksiniz.

 

Sorular?

iPhone’da veya iPad’de ekolayzırı kullanma ile ilgili sorularınız var ise, aşağıdaki yorum kısmında bize iletebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.