Dosyalar (Files) uygulamasını kullanarak iCloud, Google Drive, Dropbox gibi birçok bulut depolama servisindeki dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

iOS 11 ile birlikte iOS’a eklenen ve tanıtılan Dosyalar (Files) uygulaması, iPhone ve iPad’inizdeki iCloud, Google Drive, Dropbox vb. birçok dosya servisi uygulaması ile kullanılan merkezi bir depodur. Dosyalar (Files) uygulaması, uyumlu herhangi bir uygulamadaki (iCloud, Google Drive, Dropbox vb.) belgelerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, ses dosyalarınızı tek bir noktadan açabilmenizi sağlar.

iOS 11 ve üzeri iOS sürümü çalışan iPhone veya iPad’inizde Dosyalar (Files) uygulamasına nasıl erişebileceğinizi makalemizde bulabilirsiniz.

iPhone veya iPad’da Dosyalar (Files) Uygulamasına Nasıl Erişilir?

iOS 11’de iCloud Drive uygulaması yerine Dosyalar (Files) uygulaması getirildi, fakat iOS 11 veya üzeri işletim sistemi çalışan iPhone veya iPad cihazınızda iCloud Drive uygulamasının aksine Dosyalar (Files) uygulamasını gizlemek veya görünür yapmak için özel bir buton (anahtar) yoktur. Bu durumu düzeltmek için uygulamayı cihazınızdan kadırın ve daha sonra App Store’dan uygulamayı indirerek tekrar geri yükleyin.

iPhoneda ve iPadde Dosyalar Files Uygulamasına Erişme 1

Son Güncelleme 28 Ocak 2019 Yazar Pınar Güldökmez