İPhone’da düşük veri modu kapatma adımları nelerdir? “Düşük veri modu, iPhone kullanıcılarının veri kullanımını azaltmalarına yardımcı olan kullanışlı bir özelliktir. Ancak bazen bu modu kapatmak isteyebilirsiniz. İPhone’da düşük veri modunu kapatmak için Ayarlar uygulamasını açın, Hücresel Veri’ye dokunun ve Düşük Veri Modu seçeneğini devre dışı bırakın. Artık daha fazla veri kullanabilirsiniz!”

Bu makalemizde İPhone kullanımının yaygınlaşması ile beraber bir çok soru da gündeme geldi. Bu sorulardan bir tanesi de İPhone’da düşük veri modu özelliği sorusu oldu. Bizlerde bu yazımızda siz İPhone kullanıcıları için İPhone’da düşük veri modu kapatma adımlarını inceleyeceğiz. Bu konu bir çok kullanıcının aklında büyük bir soru işareti olarak kaldı. Bizlerde konunun en sade ve en anlaşılır bir biçimde düzenleyerek sizlerle paylaşmayı hedefliyoruz. Şimdi hep birlikte bu işlemi nasıl yapabiliriz aşağıda yer alan adımları inceleyelim.

İPhone’da düşük veri modu kapatma

1) Yapılması gereken ilk işlem telefonunuzdan Ayarlar uygulamasını açın.

2) Bir sonraki sayfadan Ana Ayarlar bölümüne gidin ve bu sayfadan “Veri Kullanımı” seçeneğini bulun. NOT: Bu seçenek cihazlarda  genellikle “Hücresel” veya “Mobil Veri” altında yer alır.

2 2
İPhone’da düşük veri modu kapatma nasıl yapılır

3) Karşınıza açılan bu sayfadan Veri Kullanımı sayfasında, “Düşük Veri Modu” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.

4) Hemen ardından Düşük Veri Modu’nu kapatmak için sayfada bulunan anahtarı sola doğru kaydırın. Bu, işlem düşük veri modunu devre dışı bırakacaktır.

İPhone'da düşük veri modu kapatma
İPhone’da düşük veri modu kapatma

Düşük veri modu, uygulamaların ve sistem işlevlerinin veri kullanımını sınırlar ve genellikle hücresel veri kullanımını azaltır. Düşük veri modu, veri kullanımınızı sınırlamak veya hücresel veri planınızın sınırlı olduğu durumlarda faydalı olabilir. Cihazların hayat kurtaran bu  özellikleri ne yazık ki çok kullanılmayan ancak bir o kadarda faydalı bir özellik olduğunu eklemeden geçememeliyiz.

Bu makalemizde siz kullanıcılar için çok sık sorulan sorular arasından İPhone düşük veri modu özelliğini inceledik. Adımlar ilk duyulduğunda zor gibi görünse de oldukça anlaşılır ve basit. Bu konuyu en yalın hali ile sizlere sunmayı hedefledik. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.

İPhone cihazlar ve benzeri ürün özellik yada teknik bilgileri konusunda sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazılarımız;