Bu yazımızda iPhone‘da videoyu nasıl tersine çevirebilirsiniz konusunu ele alacağız.

iPhone, cihazdaki videoları tersine çevirmeyi (tersten oynatmayı) sağlayacak bir özelliğe sahip olmasa da, üçüncü taraf (üçüncü parti) uygulamalarla bunu yapabilirsiniz.

iPhone’da Videoyu Nasıl Tersine Çevirebilirsiniz?

Reverse Vid, iPhone veya iPad‘inizdeki videoları kolayca tersine çevirmenizi (tersine oynatmanızı) sağlayacak ücretsiz ve kullanıcı dostu uygulamalardan biridir.

İşte, Reverse Viduygulaması ile videoları tersine çevirmek ve geriye doğru oynatmak için yapmanız gerekenler!

iPhone’da Bir Video Nasıl tersine Çevrilir (Tersten Oynatılır)?

  • iPhone‘unuzda App Store uygulamasını açın.
  • Arama kutucuğuna dokunun, Reverse Vid yazın ve aratın.
iPhoneda Bir Videoyu Nasil Tersine Cevirebilirsiniz Tersten Oynatabilirsiniz 1
iPhoneda Bir Videoyu Nasil Tersine Cevirebilirsiniz Tersten Oynatabilirsiniz 2
  • Reverse Vid: Play It Backwards uygulamasını telefonunuza indirdikten ve yükledikten sonra uygulama simgesine dokunun ve uygulamayı başlatın. Uygulama ana ekranında, tersine çevirmek (tersten oynatmak) istediğiniz videonun türünü seçin. Uygulamayı başlatırken Yeni (New) butonuna dokunarak tersine çevirdiğiniz videoyu kaydedebilirsiniz. Veya Kütüphane (Library) menüsüne tıklayarak, daha önce kaydettiğiniz bir videoyu veya ekran kaydını, tersine çevirmek (tersten oynatmak) için seçebilirsiniz.
  • Tersine çevirmek (tersten oynatmak istediğiniz) videoyu seçtiğinizde, ekranınızın alt-orta kısmındaki kaydırma çubuğunu kullanarak videonun tersten oynatma hızını ayarlayabilirsiniz. Önizleme (Preview) menüsüne dokunduğunuzda, uygulama, videoyu sizin için tercih ettiğiniz hızda otomatik olarak tersine çevirir.
iPhoneda Bir Videoyu Nasil Tersine Cevirebilirsiniz Tersten Oynatabilirsiniz 3
  • Düzenlediğiniz video tam istediğiniz gibi olduğunda; tersine çevrilmiş videoyu video – fotoğraf galerinize kaydetmek için sağ-üst köşedeki Kaydet (Save) butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda iPhone‘da videoyu nasıl tersine çevirebilirsiniz konusunu ele aldık; ve işlem adımlarını detaylı olarak aktardık.

Konu hakkındak sorularınızı ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Ayrıca, web sitemizde hangi teknik konularda içerikler istediğinizi de yine yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

11858 teknik destek

Web sitemizdeki, teknik sorunlara çözüm sunan içerikleri beğeniyorsanız; makalelerimizin daha çok kişiye ulaşması ve daha çok kişinin istifade etmesi için; sosyal medya hesaplarınızda makalelerimizi paylaşabilirsiniz.

Sorularınız, yorumlarınız ve görüşleriniz; daha kaliteli, daha faydalı; daha çok kişi için daha çok çözüm odaklı içerikler üretmemiz açısından bizim için çok değerli!