ios 15.4’ün İphone Ve İpad’inize Getirdiği Beş Yeni Özellik

 

1
ios (15.4)’ün İphone Ve İpad’inize Getirdiği Beş Yeni Özellik

Mart 2022 Apple etkinliğinde şirket ,diğerlerinin yanı sıra Mac Studio,Phone SE (2022) ve iPad Air 5’i duyurdu . iOS 15.4 bir hafta sonra yayınlandı.

Apple o zamandan beri güncellemelerle tam gaz devam etti.Böylece  iOS 15.1, 15.2 ve 15.3, iPhone’larda ve iPad’lerde tüm hata düzeltmelerini ve daha fazla iyileştirmeyi getirdi.

 İşte İos (15.4)’ün İphone Ve İpad’inize Getirdiği Beş Yeni Özellik  

1. Ağız maskeli FaceID i

2 1

Apple, bir Apple Watch ile iPhone’unuzun kilidini açmanıza izin veren bir işlevi zaten tanıttı, ancak bu, bu saate sahip olmayanlar için pek kullanışlı değil.

iOS 15.4 ile yüz maskesi takarken yüzünüzü tarayabilirsiz. Böylece FaceID donanımının iPhone’unuzun kilidini açmak için gözlerinizi ve yüz özelliklerini kullanabilmesini sağlayabilirsiniz.

2. iPadOS (15.4) ile Evrensel Kontrol

3 1

Bu özellik, Apple’ın yıllık geliştirici konferansı olan 2021’de WWDC’de duyurdu. Özelliğin piyasaya sürülmesi sonunda erteledi.

Sizin Belirli bir iPad modeliniz ve macOS 12.3 Monterey çalıştıran bir Mac’iniz olduğu sürece, aygıtları bağlayabilir ve fareyi bir aygıttan diğerine zahmetsizce sürükleyebilirsiniz.

3. Yeni Emoji

4 1

Yeni bir güncelleme, yeni emoji olmadan aynı değil, bu sefer kullanılan birçok görsel var.

Farklı cinsiyetler için bir selamlamadan hamilelik emojisine ve birçok yeni el hareketine. WhatsApp ve Twitter mesajlarınız için seçebileceğiniz çok şey var.

4. AirTag için Daha İyi Güvenlik

5 1

iOS 15.4’te bir AirTag kurduğunuzda ,onu insanları izlemek için kullanmanın suç olduğunu açıklayan bir pencere açılır.  Bu, dünya çapındaki kullanıcıları yanlış kullanımından haberdar eder.

Ayrıca, bildirimleri ne zaman alacağınızı yapılandırabilmeniz için Find My uygulaması aracılığıyla bildirimleri ayarlamanın daha iyi yolları vardır. Tüm bildirimleri aynı anda veya günün belirli bir saatinde almayı da seçebilirsiniz.

5. iCloud Anahtar Zincirinde Notlar

6 1

 

2019’dan beri, iOS 13’ün piyasaya sürülmesiyle şifreleri iCloud’da saklarsınız ve senkronize edersiniz. En son güncellemeden sonra, iCloud Anahtar Zinciri aracılığıyla şifrelere not da ekleyebilirsiniz.

Sonuç olarak bu küçük bir ekleme gibi görünse de önemli bir özellik. Birkaç şifre uygulaması bunu birkaç yıldır kullanıyor. Bu, hangi parolanın ne için olduğunu hatırlamak için bir yorum eklemeyi kolaylaştırır. Aynı web sitesi için birden fazla hesabınız varsa özellikle yararlıdır.

Ayrıca sitemizden ios 15.4 ün siri güncellemesi makalesini ziyaret edebilirsiniz.

https://teknodestek.com.tr/siri-ios-15-4te-yeni-ses-guncellemeleri-getirdi/

Son Güncelleme 5 Mayıs 2022 Yazar Pınar Güldökmez