iOS 13’te ve iPadOS13’te yalnızca birkaç basit adımda, iPhone’unuzun ve iPad’inizin varsayılan sistem dilini değiştirmeden, tek bir uygulamanın dilini değiştirebilirsiniz. iOS 13 ve iPadOS 13, kullanıcıların belirli bir uygulamanın dilini değiştirmesine olanak sağlıyor.

iOS 13 ve iPadOS 13 ile iPhone’a ve iPad’e birçok yeni özellik eklendi. Bu özelliklerden biri de, belirli uygulamalar için dili değiştirme özelliğidir. Belki çok elzem (çok gerekli) veya çok büyük bir özellik değil, fakat kesinlikle faydalı bir özellik. İleri derecede iki veya daha fazla dili çok iyi bilenler için yararlı bir özellik.

Örneğin, iPhone’unda sistem dili olarak İngilizce kullanan ancak birkaç dili çok iyi bilen birisi, Safari uygulamasında veya başka bir uygulamada anadilini kullanmayı tercih edebilir. Dolayısıyla, birkaç adımda, o uygulamanın dilini değiştirebilir. Siz de belli uygulamaların dilini değiştirmek isterseniz, aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

 

iOS 13 ve iPadOS 13 Çalışan iPhone ve iPad’de Uygulama Dili Nasıl Ayarlanır (Değiştirilir)?

  • iPhone’unuzda veya iPad’inizde Ayarlar (Settings) uygulamasını başlatın.

iOS 13 ve iPadOS 13te Belirli Uygulamaların Dilini Değiştirme 1

  • Uygulamalar (Apps) bölümüne gidin ve dilini değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin.

iOS 13 ve iPadOS 13te Belirli Uygulamaların Dilini Değiştirme 2

  • Dil (Language) seçeneğine dokunun ve o uygulama için ayarlamak (ve kullanmak) istediğiniz dili seçin.

Bu kadar basit!

 

Sorular ve Yorumlar

Bu özellikle ilgili sorularınızı ve bu özelliği ne kadar yararlı bulduğunuzu, aşağıdaki yorumlar kısmından bize bildirin.

Son Güncelleme 2 Ekim 2019 Yazar