Ana Sayfa Bilgisayar Internet Explorer Eski Versiyon Uyumluluk Ayarı Nasıl Yapılır?

Internet Explorer Eski Versiyon Uyumluluk Ayarı Nasıl Yapılır?

0
Paylaş

Microsoft’un Windows işletim sistemi kullanıcılarına varsayılan tarayıcı olarak sunduğu, dünyanın en eski internet tarayıcılarından olan Internet Explorer’da eski ve yeni sürüm uyumluluk ayarları nasıl yapılır sizler için derledik.

İşlemlerimize Internet Exploler tarayıcısını açarak başlıyoruz. Tarayıcımız açıldıktan sonra sağ üstte bulunan Ayarlar ikonuna tıklıyoruz ve açılan menüden Geliştirici Araçları’na giriyoruz. (Geliştirici Araçları’na dilersek Internet Explorer tarayıcımız açıkken, klavyemizden F12 tuşuna basarak da girebiliriz)

internet-explorer-uyumluluk-ayari-1

Açılan menü listesinin alt satırlarında Geliştirici Araçları menüsü açılacaktır. İşlemlerimize alt bölümde açılan bölümler arasından Öykünme bölümüne girerek devam ediyoruz.

Daha sonra Öykünme bölümünde bulunan Belge Modu ve Kullanıcı Aracısı Dizesi menülerinden tarayıcımızın hangi sürüme göre çalışacağını belirliyoruz.

internet-explorer-uyumluluk-ayari-2

Gerekli seçim işleminin ardından Internet Explorer tarayıcımız, seçtiğimiz sürüme göre çalışacaktır. Bu ayarlama Internet Explorer’ın yeni sürümünü desteklemeyen bazı web siteleri ve portallarda yaşadığınız erişim sorununu ortadan kaldıracaktır.

internet-explorer-uyumluluk-ayari-3

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.