Instagram’da yazı tipi değiştirmek istediğinizde, Instagram’ın desteklediği ve hatta desteklemediği yerlerde özel yazı tiplerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Yazı tipleri söz konusu olduğunda Instagram oldukça sınırlıdır. Örneğin, Instagram’ınızın bio yazı tipini ve hatta yorumlarınızın yazı tiplerini değiştirmenize izin veren resmi bir ayar yoktur. Ancak bu, yazı tiplerini hiç değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez.

Bu yazıda size Instagram Hikayeleri, biyografi, yorumlar ve hatta altyazılarınızdaki yazı tiplerini değiştirmenin farklı yollarını göstereceğiz.

Metin Tabanlı Instagram Hikayelerinizde Yazı Tiplerini Nasıl Değiştirirsiniz?

Instagram’da özelleştirmesi en kolay şeylerden biri, metin tabanlı Hikayelerinizdeki yazı tipleridir. Bunu kolaylaştıran şey, Instagram’ın varsayılan olarak bir dizi yazı tipi arasından seçim yapmanıza izin vermesidir. Yazma sırasında toplam dokuz yazı tipi vardır. Metin tabanlı Instagram Hikayenizin yazı tipini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Instagram akışınızın sol üst köşesindeki Hikayenize dokunun .
 2. Henüz vermediyseniz, Instagram’a gerekli izni verin.
 3. Kamera’yı seçin ve soldaki Aa düğmesine dokunun . Bu, salt metinden oluşan bir Öykü oluşturmak için boş bir sayfa açacaktır.
 4. Yazmak için boş sayfada herhangi bir yere dokunun. İşiniz bittiğinde, metninizi diğer yazı tipi türlerinde görüntülemek için Aa düğmesini kaydırın.
 5. Bir yazı tipinden memnun kaldığınızda, sağ üstteki İleri’ye dokunun ve Hikayenizi göndermek için Gönder’i seçin.
Instagram'da Yazı Tipi Değiştirmek

Instagram’da Yeni Yazı Tipleri Nasıl Gidilir?

Yukarıda belirtildiği gibi, varsayılan olarak yalnızca dokuz yazı tipine erişebilirsiniz. Ancak internetteki girişimci insanlar sayesinde Instagram’ın resmi olarak desteklemediği yazı tiplerini kullanabilirsiniz. Bunu Instagram yazı tipi oluşturucu sitelerini kullanarak yapabilirsiniz. İyi örnekler arasında font.bio, Cool Fonts , IGFonts.io ve FontsForInstagram.com bulunur .

Bu tür siteleri kullanmak kolaydır. Onlardan metin kopyalamanız yeterlidir ve Instagram’a yapıştırdığınızda yazı tipi stilini koruyacaktır. Bu yöntem, varsayılan olarak dokuz Instagram teklifini gölgede bırakan 100’den fazla yazı tipine erişmenizi sağlar.

Instagram metninizin yazı tiplerini değiştirmek için yazı tipi oluşturma sitelerini kullanma hakkında adım adım talimatlar için okumaya devam edin.

İLİŞKİLİ: Instagram Hikayelerinizi İlgi Çekici Hale Getirmek

Font Üretici Sitelerini Kullanarak Instagram Fontları Nasıl Değiştirilir

Birçok yazı tipi oluşturma sitesi var, ancak hepsi temel bir prensipte çalışıyor. Metni girip istediğiniz yere kopyalıyorsunuz. Bu eğitimde CoolFont’u kullanacağız.

 1. Harika Yazı Tipleri’ne gidin.
 2. Metninizi giriş çubuğuna girin. Bu, Instagram’da yayınlamak istediğiniz bir yorum, başlık veya biyografi olabilir.
 3. CoolFont daha sonra metninizi bir dizi yazı tipi stilinde görüntüler. Daha fazla seçenek görüntülemek için aşağı kaydırın.
 4. Beğendiğiniz bir yazı tipi bulduktan sonra Kopyala düğmesine dokunun. Veya üzerine dokunarak metni manuel olarak seçebilir ve ardından hem Android hem de iOS’ta açılır pencereden Kopyala’yı seçebilirsiniz. Bu, metninizi yeni yazı tipiyle panonuza kopyalayacaktır.
 5. Instagram’ı açın ve metin girebileceğiniz her yere gidin.
 6. Giriş çubuğuna uzun dokunun ve önceden biçimlendirilmiş metninizi girmek için Yapıştır’ı seçin.

Resim Galerisi (3 Resim)

Instagram'da Yazı Tipi Değiştirmek

Bu yöntemi kullanarak Instagram biyografi yazı tipinizi ve yorumlar, Hikayeler ve hatta başlıklardaki yazı tiplerini değiştirebileceksiniz. Bu sitelerden herhangi birinden herhangi bir yazı tipi seçebilirken, tüm yazı tiplerinin eşit olmadığını unutmayın.

Instagram’da Özel Yazı Tiplerini Kullanın

Instagram harika bir sosyal medya platformudur, ancak diğer platformlar gibi burada ve orada dezavantajları vardır. Eksilerinden biri, yerel olarak daha fazla yazı tipine sınırlı erişimdir. Neyse ki, yerel destek olmasa bile, platforma girdiğiniz herhangi bir metin için Instagram yazı tiplerini değiştirebilirsiniz. Cool Fonts ve IGFonts.io gibi yazı tipi oluşturucu siteleri, Hikayelerdeki, yorumlardaki, biyografinizdeki veya başka herhangi bir metindeki yazı tiplerini değiştirmenize olanak tanır.