İnstagram, yaklaşık 1-milyar kullanıcısı ile, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. Her sosyal medya platformu gibi, sanal bir ortam hakimdir. Her ne kadar sanal bir ortam olsa da, insanlarla problem yaşayabilmek mümkündür. Instagram’da Kişi Engelleme

Bu sorunların çok farklı nedenleri olabilmektedir. Yaşanılan sorunlar, arkadaşlarla, akrabalarla ya da eski bir sevgiliyle olabilmektedir. Bu sebeple de Instagram’da, kişi engelleme özelliğine ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu özellik, Instagram üzerinde iletişimde ve etkileşimde bulunulmak istenmeyen kişilere karşı kullanılabilmektedir.

İnstagram’da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram‘da bir kişiden rahatsız olduğunuz zaman, o kişiyi engelleyerek, Instagram üzerinden iletişim ve etkileşiminizi sonlandırabilirsiniz. Bunu yapmak son derece kolaydır.

Instagram kişi engelleme için takip edilmesi gereken aşamalar şu şekildedir:

  • İlk olarak internet sitesi üzerinden Instagram‘a giriş yapılmalıdır. Bu aşama mobil uygulama üzerinden de yapılabilmektedir.
  • Kullanıcı adı ve şifre bilgileri girildikten ve Instagram hesabınıza giriş yapıldıktan sonra, engellenmek istenen kişi bulunmalıdır.
  • Engellenecek kişi bulunduktan sonra o kişinin profiline giriş yapılmalıdır.
  • Sağ üst köşede yer alan üç nokta (···) simgesine tıklayıp, açılan menü listesinde Engelle seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Bu işlemden sonra, artık o kişiyle Instagram üzerinde iletişim kurulamamaktadır.

Instagram üzerinde rahatsız olunan kişilerden bu şekilde kolayca kurtulabilirsiniz.

Engellenen Kişiler Yeniden Görülebilir mi?

Zaman zaman Instagram‘da rahatsız olduğunuz kişileri engelleyebileceğiniz gibi, engeli de kaldırabilirsiniz.

  • Bunun için ilk olarak mobil uygulamadan Instagram hesabına girilmelidir.
  • Sağ üstte yer alan üç nokta (···) simgesine tıklayıp, ‘Engellenen Hesaplar’ seçeneğini seçerek, bugüne kadar engellenen tüm hesapları buradan görebilirsiniz.
  • Engellemesini kaldırmak istediğiniz kişinin ismini yazarak, o kişiyi bulabilirsiniz.
  • Aradığınız kişiyi bulduktan sonra engelini kaldırabilirsiniz.

Engelleme öncesinde karşılıklı takip varsa, engelleme kalktıktan sonra takipler kalkmaktadır. Bu nedenle takip edilmek istenen kişiye yeniden takip isteği atılması gerekmektedir. Sonrasında gönderi ve hikayeler, iki kişide de görülebilmektedir.

instagram takipçi artırmanın yolu