Bir Instagram hesabının gizlilik ve güvenlik konuları hakkında hiç endişelendiniz mi? İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodu kabul etmiyor. Öyleyse, instagram hesabınız, özellikle Instagram’da faaliyet gösteren işletmenizse, en özel ve hassas bilgilerinizi içermelidir.

İnstagram’ın kendisi tarafından sağlanan bu tür endişelere harika bir çözüm, hesap için Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama veya 2 adımlı doğrulama ayarlamaktır.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA, bir instagram hesabının hemen ön girişindeki bir güvenlik alanıdır; rastgele karakterlerin güçlü bir kombinasyonu, yalnızca hesap sahibine gösterilir. Basitçe söylemek gerekirse, instagram 2 adımlı doğrulama, instagram için bir güvenlik kodudur.

İnstagram 2FA doğrulama nasıl yapılır?

Kısa mesaj (SMS) kullanarak instagram iki faktörlü kimlik doğrulamasını ayarlayabiliriz.

İlk olarak instagram ayarlarına gidelim. Ardından Güvenlik alanına dokunuyoruz. Şimdi ise İki Faktörlü Kimlik doğrulamaya dokunuyoruz. Hemen ardından Kısa Mesaj alanına dokunuyoruz. Telefon Numaramızı girdikten sonra ileri butonuna dokunuyoruz. Gelen kodu girerek devam ediyoruz.  Son olarak ise Bitti butonuna dokunarak işlemimizi tamamlıyoruz.

Şimdi ise ekrana kurtarma kodları gelecektir bu kurtarma kodlarının ekran görüntüsünü alarak kaydedelim. İlerleyen zamanlarda kesinlikle işimize yarayacaktır.

İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodu kabul etmiyor

İnstagra iki faktörlü kimlik doğrulama kodu kabul etmiyor

İnstagram’ın telefonunuza veya e-postanıza göndereceği kodla başka herhangi bir cihazdan giriş yapabilirsiniz. Hesabınızı dizüstü bilgisayarınıza kaydetmiş olabilirsiniz. Bu şekilde, kolayca Gizlilik ve Güvenlik’e gidebilir, iki faktörlü kimlik doğrulama bölümünü giderek 2FA doğrulamayı kapatabilirsiniz.

E-postanıza veya telefonunuza gönderilen bir kod ile giriş yapamıyorsanız instagram şifrenizi aşağıdaki gibi sıfırlayabilirsiniz.

Herhangi bir cihazda (masaüstü veya herhangi bir telefon) instagram uygulamasına gidin kullanıcı adını girin şifremi unuttum alanına tıklayın. Ardından Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var seçeneğine tıklayın. Girişe geri dönün ve tekrar tekrar deneyin Şifreyi sıfırlayana kadar Instagram hesabı kilitleyecek bağlantı, hesap oluşturucunun telefonuna veya e-postasına gönderilecektir.

Kimlik doğrulama kodu, yalnızca telefonunuzdan erişmenize izin vererek instagram’a erişiminizi sınırlar. Telefonunuz kaybolana kadar beklediyseniz ve daha önce verilen tek kullanımlık kodları yazmadıysanız, sizin için bazı çözümler var.

  • İlk cevap kayıp telefon numaranızı kurtarmak olabilir. Numarayı almak için hattınızın operatörünü arayın veya kişisel olarak onlara ulaşın. Bir instagram iki faktörlü kimlik doğrulama işlemi ayarlamak için ilk yöntemi kullandıysanız, bunun işe yarayabileceğini unutmayın. (SMS ile)
  • İnstagram desteğinden yardım alın. İnstagram kullanıcı adınız ve şifreniz varsa instagram ile iletişime geçin ve hesabınızı kurtarmasını isteyin. Bu işlem ortalama bir hafta sürebilir.