Ana Sayfa Sosyal Medya İnstagram Hikayelerinde Anket Oluşturma

İnstagram Hikayelerinde Anket Oluşturma

0

Instagram sosyal medya hesapları arasında kullanıcılarından gördüğü ilgiyle zirvedeki yerini korumaya devam ediyor.

Geçmiş dönemlerde instagram’a gelen hikaye özelliği kullanıcılarının oldukça ilgisini görmüş ve bu özellik zamanla yayılmaya başlamıştı.

İnstagram hikayeleri video ve fotoğraf paylaşım sitesi olan instagram’ın  içeriklerinin bir süre  sonra otomatik silinmesini sağlayan versiyonu olarak tanımlanıyor.  Hikayelerde kullanıcılar fotoğraf ve videolarını  peş peşe yani slayt gösterisi gibi paylaşım imkanına sahip oluyor. Hikaye üzerinde paylaşılan resim ve videolar 24 saatlik sürenin sonrasında otomatik olarak siliniyor.

İnstagram hikaye paneli  instagram hesabındaki paylaşımlardan ayrı değerlendiriliyor. İnstagram paylaşımlarında kullanılan filtre seçenekleri hikaye alanında daha genişletilmiş olarak karşımıza çıkıyor.

İnstagram hikayelerimizin üzerine yazı, çizim, emoji,  konum, saat, müzik ve benzeri bir çok filtre  ekleyebiliyoruz.

İnstagram’ın oldukça kullanılan bir diğer özelliği ise hikayelere anket ekleme özelliği oluyor. İnsatagram hikayelerine anket ekleyerek görüş bildirme, görüş aşama ve bir ürün tanıtımı konusunda takipçi fikrini önemseyen işletmelerinde oldukça işine yarıyor gibi.

İnstagram hikayeleri arkadaşlar ile hikaye paylaşımı olarak tanınsa da  büyük oranda firmasını veya pazarladığı ürünleri kullanıcıya sunan hesaplar tarafından kullanılıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aşağıdaki adımları takip ederek bizde hikayenize nasıl ANKET ekleriz inceleyelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • İnstagram hesabımıza giriş yapalım.
  • Sol üst köşede yer alan Hikayen yazılı profil resmimize tıklayalım veya ana ekrandayken sayfayı sağ tarafa kaydıralım.
  • Açılan hikaye ekranından sol alt köşede bulunan fotoğraf menüsüne tıklayalım ve hikayemize eklemek istediğimiz fotoğrafı ekleyelim.
  • Ardından üst panelde yer alan gülen yüz simgesine tıklayalım.
  • Açılan pencerede birbirinden farklı özellikler arasından ANKET yazan özelliğe dokunalım.
  • Açılan ekranda içerisine resmin veya reklam amaçlı işlem yapmak istiyorsak ürün hakkındaki görüşü kullanıcılara soru cümlesi halinde iletelim.

Ardından anketimize diğer kullanıcıların katılmasıyla beraber ürünümüz yada paylaşımımız hakkında farklı görüş ve bilgi sahibi olabiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA