Instagram Hesabını TikTok'a Bağlama

Bu yazımızda sizlere Instagram hesabını TikTok‘a bağlama konusu ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

TikTok‘ta Profili düzenle (Edit profile) menüsünü kullanarak Instagram hesabınızı TikTok hesabınıza bağlayabilirsiniz.

Instagram hesabınızı TıkTok hesabınıza bağladığınızda, TikTok profilinizde, Instagram profilinize bir bağlantı eklemiş olursunuz.

TikTok ve Instagram, şu anda dünyanın en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından. Bu platformlardan birinde hesabınız varsa, büyük ihtimalle diğerinde de bir hesabınız vardır.

TikTok bu gerçeği dikkate alarak kendi platformuna, TikTok profilinize, Instagram hesabınıza ait bir bağlantı ekleminize olanak sağlayan bir özellik ekledi. İşte, Instagram hesabınızı TikTok hesabınıza bağlamak için bilmeniz ve yapmanız gerekenler!

Instagram’ı TikTok’a Bağlama

Instagram hesabınızı TikTok hesabınıza bağlamak için TikTok’un web sitesini değil, mobil uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

  • Öncelikle, Android ya da iPhone telefonunuzda TikTok uygulamasını açın. Ardından, TikTok profilinize gitmek için, uygulama ekranının sağ alt köşede yer alan Profil (Profile) menüsüne dokunun.
  • Daha sonra, profil resminizin altında yer alan Profili düzenle (Edit profile) menüsüne dokunun.
  • Adından, Sosyal (Social) başlığı altından yer alan menülerden Instagram Ekle (Add Instagram) menüsüne dokunun.

Instagram Hesabını TikTok'a Bağlama

  • Gelen ekranda Instagram hesabınıza giriş yapın. Instagram hesabınızda 2-faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, 2-faktörlü kimlik doğrulama kodunu girmeniz gerekebilir.
  • TikTok‘un, Instagram bilgilerinize erişmesine vermek isteyip istemediğiniz sorulduğunda İzin Ver (Allow) butonuna dokunun.

Instagram Hesabını TikTok'a Bağlama

Bu son adım, sizi TikTok profilinize geri getirecek. Artık TikTok profil resminizin altında, herhangi bir TikTok kullanıcısının, Instagram profilinizi görmek için dokunabileceği bir Instagram simgesi görünecek.

Bu yazımızda sizlere Instagram hesabını TikTok‘a bağlama konusu ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Son Güncelleme 13 Kasım 2022 Yazar Mustafa Akdemir