Instagram fotoğraf indirmek için arama yapıyorsanız doğru yazıdasınız Instagram kullanıcılarının en sevdikleri fotoğrafları nasıl indirip kaydedeceklerini tam olarak anlamalarını kolaylaştırılmamış durumdadır. Bazı kullanıcılar Instagram’da fotoğraf kaydetmenin zor olduğunu belirtmişlerdir. Çünkü Instagram platformu başkalarının çalışmalarını kopyalama alışkanlığı edinmeniz istemediğini savunmaktadır. Buna karşın Instagram fotoğraf indirme sitelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır.

İngramer Instagram Fotoğraf İndirme

1 1

Instagram fotoğraf indirme programları arasında İngramer gelmektedir.  Instagram gizli hesabınızdan veya herkese  açık olan hesabınızdan fotoğrafları ve videoları kaydetmek için bu programı kullanabilirsiniz.  Bu program ilk olarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bunun yanında ekran görüntüleri almanıza ve onların düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca düşük kalite resimlere de kızmanıza gerek kalmamaktadır. Herhangi bir kalite kaybı olmadan Instagram fotoğraflarını indirmiş olursunuz.

2 1

Bildiğimiz kadarıyla bazı kullanıcılar Instagram‘dan fotoğraf kaydı edecekleri hakkında fikirleri olmadığı biliniyor. Bu aracı kullanarak fotoğrafları rahat bir şekilde indirebilirsiniz.

Kullanıcılar fotoğrafları kaydedebilmek için doğal olarak ekran görüntüsü almak zorunda kalıyor. Bu noktada devreye ek uygulamalar giriyor; InstaSave olarak isimlendirilen ve Android telefonlar için geliştirilen ücretsiz uygulama da bunlardan biri.

High Resolution Downloader For Instagram

Benzer özellik web ara yüzünde de kullanılabiliyor. Fotoğrafları Instagram’a gönderilen boyutta bilgisayara indirmek isteyen kullanıcıların buraya tıklaması yeterli. Akabinde kutucuğa fotoğrafın Instagram bağlantısının yapıştırılmasıyla birlikte işlem gerçekleştirilebiliyor.

Özellikle bilgisayarlarınızdan Instagram fotoğrafları indirmek istiyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklenti sayesinde Instagram fotoğraflarının veya videolarının yüksek çözünürlüklü kopyalarını bilgisayarınıza rahatlıkla indirebilirsiniz.

İlk etapta Google Play’e erişip, uygulamayı akıllı telefonlara kurmak gerekiyor. Mobil cihazlar üzerinden sayfayı görüntüleyenler ise InstaSave’i indirmek amacıyla buradaki bağlantıyı kullanabilirler. Uygulamayı açıp çalıştırdıktan ve hesap bilgilerini girdikten sonra yapılması gereken işlem gayet basit; İndirilecek fotoğrafları seçmek.  İndirmek istediğiniz resmi veya videoyu tıklamanız yeterli. Ayrıca indirdiğiniz resimler direkt bilgisayarınıza kopyalanacaktır. Aynı şekilde eklenti uzantısı her zaman bir görüntünün  en yüksek çözünürlüğünü sağlamaktadır.

3

Instagram Fotoğraf İndirme

Instagram bakıldığı zaman özellikle görsel içeriklerin paylaşılmasını ve başkalarından ilham verici görsel içerikleri keşfetmek için çoğumuzun kullandığı popüler bir sosyal platformdur.  Tüm sosyal medya platformları gibi Instagram‘da da içeriğiniz geçici olabilir. Bu durumda hızlı hareket etmek gerekebilir.  Bundan dolayı fotoğraflarınızı ve gönderilerinizi nasıl indireceğinizi ve kayıt edeceğinizi bilmek oldukça önemlidir. Bu yüzden bahsettiğimiz bu uygulama ve siteleri kullanabilirsiniz.

 

Son Güncelleme 14 Şubat 2021 Yazar Pınar Güldökmez