Ana Sayfa Sosyal Medya İnstagram Eylem Butonu Ekleme

İnstagram Eylem Butonu Ekleme

0

İnstagram profili olarak bir işletme profilinin en büyük amacı müşterilerinin kendileriyle etkileşime geçmesi ve satışın gerçekleşmesidir. Bu başlangıçta ya da küçük ölçekli işletmelerde müşteriler ile iletişime geçebilmek için stratejiler geliştirilip yine sadece bu amaçla reklamlar verilmektedir. Bu iletişime geçme hedefi tamamlandıktan sonra daha fazla satış yapabilmek için yürüttüğümüz kampanyaları devam ettiririz. Ancak haliyle aldığımız mesaj sayısı da bir o kadar fazla olacak ve mesajlara yanıt vermek büyük bir zahmet hatta tek kişinin yetişemeyeceği bir meziyet haline gelecektir.

İnstagram tanıtımlarınızın potansiyel müşterileriniz tarafından hızlı bir şekilde sizinle iletişime geçmesini sağlayabileceğiniz tek bir buton ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Ya da fazlasıyla mesaj alıyorsunuz ama cevaplamak için zaman ve personel kaybı mı yaşıyorsunuz?

Müşterilerinizi direkt ya da dolaylı olarak sizinle iletişime geçmesine gerek kalmadan satış yapmanıza olanak sağlayabilecek eylem butonlarını sektörünüze uygun seçeneklerle ekleyebilirsiniz. Şimdilik çok sayıda eylem butonu bulunmuyor. İnstagram tarafından bu özellik geliştirilerek birçok sektördeki iş ortağı için eylem butonları eklenmesi bekleniyor. Ancak gıda, otelcilik gibi sektörlerde iseniz şanlısınız, tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları izleyerek bir eylem butonu eklemek olacaktır.

Öncelikle profilinize girip Profili Düzenle seçeneğini açıyoruz.

Ardından açılan sayfanın sonunda Eylem Düğmeleri seçiyoruz. Bu alanda daha önce belirlediğiniz bir eylem butonu yok ise Aktif Yok şeklinde açıklamayı sağ tarafında görüyor olacaksınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ana başlıklar altında Yemek Siparişi Ver, Şimdi Rezervasyon Yap ve Yer Ayırt olarak üç başlık sizi karşılayacaktır. Burada müşterilerinizin ürünlerinizle ilgili tam olarak nasıl bir eylem gerçekleştirmelerini istediğiniz uygun seçeneği işaretleyerek devam ediyoruz.

Sektörünüze uygun olarak bulunan bir iş ortağı firmasında üyeliğiniz bulanan firmayı seçenekler arasında işaretleyin.

Buraya hizmet verdiğiniz iş ortağı profilinizin linkini yapıştırıyorsunuz.

Böylece satış için müşterileriniz her biriyle ayrı ayrı mesajlaşmanıza gerek kalmadan gönderinizin altında bulunan harekete geçirici eylem butonuyla sipariş vermeleri için yönlendirme yapabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA