İnstagram Boomerang Video İleri Geri Sayımı Nasıl Yapılır? Çeçitli filtre, fotoğraf kalitesi, video ve benzeri özellikleri sayesinde kullanıcılarının vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

İnstagram ile birbirinden farklı ve güzel efektlere sahip paylaşımlar yapabiliyor arkadaşlarımız ile keyifli zaman geçirebiliyoruz.

İnstagram kısa süre içerisinde tahmin edilemeyecek kadar hızlı bir şekilde oldukça geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Bir çok rakip uygulamaya oranla ilk sıralarda yerini alıyor.

Uygulamanın daha önceki makalelerimizde bir çok özelliğine değinmiştik. Bu makalemiz de de instagram’ın ilgi gören özelliklerinden biri olan boomerang dır. Ancak Boomerang sayesinde  kısa videolarımızın  ileri ve geri uygulanır. Peki instagram Boomerang nasıl kullanımı Bir göz atalım.

Bu işlem için öncelik olarak instagram hesabımıza giriş yapalım.

Hesabımızda Hikaye bölümüne giriş yapalım yada + düğmesine dokunalım ve hikaye alanına geçiş yapalım.

Bu alan hikaye paylaşmak için hazır olduğumuz alandır. Fakat Bu ekranda birbirinden farklı simgeler bizleri karşılıyor olacaktır. Simgeler arasından sol kısımda yer alan Sonsuzluk  simgesine dokunalım.

Ancak Bu simge instagram üzerinde boomerang özelliğine götürecektir.

Bu alanda Boomerang  özelliği aktif olduğunda direkt video çekebiliriz ya da bu alanda yer alan çekme düğmesinin yanındaki efektlerle devam edip efektli boomerang çekebiliriz.

Asıl önemli olan işlem ise Boomerang çekimi için çekme düğmesine basılı tutarak video çekimine başlayalım.

Video çekimi bittikten sonra video kendiliğinden bitecek ve videomuzu bize gösterecektir.

Video çekim işlemini tamamladıktan sonra yukarı kısımda yer alan daha fazla özellik, konum, ve benzeri gibi bilgiler ekleyebiliriz.

Bu videoyu ister direkt çekip hikayemizde paylaşabilir istersek te  gönder deyip arkadaşlarımıza gönderebiliriz.

Tabi ki bu alanda illa paylaşmak ya da birine göndermek zorunda değiliz gene sayfanın üst kısmında yer alan indirme işaretine tıklayarak boomerang videomuzu cihazımıza kaydedebiliriz.

İlerleyen süreçte kullanmak istediğimizde cihazımız üzerinden kolaylıkla ulaşabiliriz.