Instagram, mesajlaşma deneyiminizi elden geçirmek için yedi yeni özellik tanıttı. Ne olduklarını görelim.

Instagram, dünya çapında yaklaşık 1,1 milyar kullanıcıyı kapsayan en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Görüntüleri arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak için bir portal olarak başlayan şey, Meta’nın düzenli olarak güncellemeler yapması ve rekabete ayak uydurmak için yeni özellikler eklemesi sayesinde, milyonlarca topluluğun birbiriyle etkileşime girdiği dev bir sosyal medya çıkışına dönüştü. insta1

Instagram’a Yeni Mesajlaşma Özellikleri Ekleniyor

Instagram aynı zamanda cesur değişiklikler ve özellikler getirmekten çekinmeyen birkaç köklü platformdan biridir. Yakın tarihli bir güncellemede, platform, Instagram’ı kullanma ve etkileşim kurma şeklinizi iyileştirmesi gereken yedi yeni özelliği tanıttı Öyleyse, tüm yeni özelliklere ve bunları nasıl kullanabileceğinize bakalım.

1. Tarama Sırasında Hızlı Yanıt

Instagram uygulamasıyla ilgili en büyük sıkıntılardan biri, uygulamanın mesajlaşma bölümüne derinlemesine dalmadan mesajlara cevap verememektir. Bu, sohbete girmek için izlediğiniz herhangi bir fotoğraf veya videoyu tehlikeye atmak anlamına geliyordu.

Şimdi, bir mesaj aldığınızda, doğrudan yanıtlamak için dokunabileceğiniz bir uygulama içi bildirim olarak görünür. Bildirimler aracılığıyla hızlı yanıt verme Android’de bir özellik olsa da, bu uygulama içi ekleme, onu tüm cihazlara getiriyor. Uygulama içinde yerinizden ayrılmadan mesajlara cevap verebilirsiniz.

2. Arkadaşlarınıza Hızlıca Gönderi Gönderininsta2

Hepimizin sık sık mem veya gönderi paylaştığımız birkaç arkadaşı var. Yeni Hızlı Paylaşım özelliği, Instagram gönderilerini bir kısayolla paylaşmayı daha da kolaylaştırıyor, yani kişiyi çok sayıda insan listesinden manuel olarak seçmek zorunda değilsiniz.

Herhangi bir gönderinin altındaki Paylaş düğmesini basılı tutun ve sık iletişim kurduğunuz birkaç arkadaşınızın bulunduğu bir açılır pencere görünecektir. Parmağınızı Paylaş düğmesinden arkadaşınızın veya takipçinizin profil resmine sürükleyin. Bu, gönderiyi herhangi bir ek adım olmadan anında kişiyle paylaşacaktır.

3. Instagram’da Kimlerin Çevrimiçi Olduğunu Görüninsta3

Çevrimiçi bir arkadaşınızı görmek, size sohbet başlatma motivasyonu verir. Aktivite Durumu özelliği yıllardır var olmasına rağmen, Facebook gibi çevrimiçi arkadaşlar listesine göz atmanın bir yolu hiç olmadı .

Instagram, Messenger’dan ilham aldı ve şimdi konuşma listenizin en üstünde bir dizi çevrimiçi veya aktif kişi gösteriyor. Onlara dokunmak sizi hızlı bir şekilde DM’lerine gönderir.

4. Müzik Entegrasyonu

Instagram, bir süreliğine Spotify üzerinden Hikayelerinize parça ekleme imkanı verdi. Instagram DM’lerindeki yeni müzik entegrasyonu artık en sevdiğiniz şarkıların parçalarını başkalarıyla paylaşmayı kolaylaştırıyor.

Birinin sizinle paylaştığı herhangi bir şarkının 30 saniyelik önizlemesini çalabilir ve duraklatabilirsiniz. Böylece bir konuşmanın ortasındayken sizi başka bir uygulamaya yönlendiren bir bağlantı açma ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Bu özellik henüz çıkmadı ancak Instagram, kullanıma sunulduğunda Amazon Music, Spotify ve Apple Music’i destekleyecek.

5. Haber Vermeden Mesaj Gönderin

insta4

Alıcıyı uyarmadan mesaj göndermek artık Instagram’da mümkün. Mesajınızın herhangi bir yerine “@silent” eklemek, karşı taraftaki kişiye bir bildirim göndermez. Bu, istenmeyen bildirimlerle başkalarını rahatsız etmek istemeyen ama yine de bir noktaya varmak isteyenler için harika bir haber.

Ayrıca, kullanıcı adını yazmaya başladığınızda ismine dokunarak birinden hızlıca bahsedebilirsiniz. Bu, daha önce olduğu gibi kullanıcı adının tamamını yazmaya kıyasla çok büyük bir zaman tasarrufu sağlar.

6. Yeni Lo-Fi Sohbet Teması

Sohbet temaları, oldukça düz beyaz veya siyah arka planın yerine çok ihtiyaç duyulan bir özelleştirme katmanı ekledi. Bu temalar, farklı sohbetler için farklıdır ve bu nedenle, belirli bir kişi veya grup sohbeti ile atmosferi tam olarak ayarlamak için de iyi çalışır.

Bu yeni güncelleme, sohbete rahatlatıcı bir dokunuş getiren yeni bir Lo-Fi teması ekler. Sohbet temasını Lo-Fi olarak ayarlamak için bu basit talimatları izleyin:

  1. Instagram’da bir DM açın.
  2. Sağ üst köşedeki Bilgi düğmesine dokunun .
  3. Sohbet ayarları altında , Tema’ya dokunun ve Lo-Fi’yi seçin .
  4. Geri dönün ve şimdi yeni Lo-Fi sohbet temasını uygulamış olmalısınız.

Diğer bir düzine sohbet temasıyla karşılaştırıldığında, bu, gördüğünüz gibi daha hoş ve rahatlatıcı bir hava veriyor.

7. Bir Instagram Anketi Oluşturun

Ve en sırada en son özelliğimiz; Artık grup sohbetlerinde anketler oluşturabilir ve çok daha kolay karar verebilirsiniz. Yine de aynı fikirde olmamak için yüzlerce metne veda edin.

Bir grupta bir anket oluşturduğunuzda, sohbet katılımcıları mevcut seçenekler için oy kullanabilirsiniz veya yenilerini oluşturabilirsiniz.

Instagram’da bir grup sohbetinde anket oluşturmak için:

  1. Instagram’da bir grup sohbeti açın.
  2. Klavyenin hemen üstündeki ve galeri simgesinin yanındaki + simgesine dokunun .
  3. Etiketler simgesine dokunun ve listeden Anket etiketini seçin.
  4. Bir soru girin ve anket için seçenekler ekleyin. Tamamlandığında, Anket Oluştur üzerine dokunun .

Bu kadar basit. Bir anketle etkileşimde bulunmak için tek yapmanız gereken grup sohbetinde ankete dokunmak.

Instagram’ın Yeni Özelliklerinden En İyi Şekilde Yararlanın

Instagram, ilk benimseyenlerden geri bildirim almak ve gerekirse değişiklik yapmak için güncellemelerini dalgalar halinde yayınlar. Henüz yeni özellikleri almadıysanız, Instagram uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Alternatif olarak, bir Android cihaz kullanıyorsanız Google Play Store’da beta programına kaydolabilirsiniz.

Facebook ve Instagram’ın birleşmesinden ortaya çıkan olumlu bir şey varsa; o da sohbet özelliklerindeki büyük gelişmelerdir. Instagram her zaman daha geniş bir kitleye hitap etmek için yeni şeyler deniyor ve şık küçük özelliklere maruz kalmak her zaman eğlencelidir.

1 Yorum