Ana Sayfa Bilgisayar Illustrator CC Bir Nesneyi bir Yuvarlak Etrafında Simetrik Olarak Dönderme (Resimli Anlatım)

Illustrator CC Bir Nesneyi bir Yuvarlak Etrafında Simetrik Olarak Dönderme (Resimli Anlatım)

0
Paylaş
  • Bir nesneyi bir yuvarlak etrafında simetrik olarak döndürme işlemi aslında oldukça basit bir işlemdir. Bunun için öncelikle nesnemizi belirleyelim.

  • Daha sonra etrafında döndermek istediğimiz yuvarlak cismi oluşturarak orta noktasını cetvel ile bulalım. Sizlerde cetvel görünmüyor ise CTRL+R tuş kombinasyonu ile cetveli görünür hale getirebilirsiniz. Şimdi döndürmek istediğimiz nesne seçili iken sol tarafta yer alan araç çubuğu içerisinden “Döndürme Aracı”nı seçelim ve yuvarlak cismin orta noktasına ALT tuşuna basılı tutarak fare ile bir kere basalım.

  • Karşınıza küçük bir pencere açılacaktır. Bu pencerede kaç derece döndürmek istediğinizi ayarlayabilir “Önizleme” bölümünü işaretleyerek görüntüleyebilirsiniz. “Tamam” butonuna basarsanız mevcut yıldızımızı belirlediğiniz derecede döndürecektir ama “Kopyala” butonuna basarsanız ikinci bir yıldız oluşturarak istediğimiz konuma taşıyacaktır.

  • Gördüğünüz gibi bir kopyasını oluşturarak belirlediğimiz derece ile döndürme işlemi gerçekleştirildi.

  • Bu işlemi tekrarlamak ve yıldızı tam daire haline getirebilmek için seçim aracını seçtikten sonra CTRL+D tuş kombinasyonu ile tamamlayabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin