Huawei Watch Fit dikdörtgen ve büyük ekrana sahip olan ürün, yaklaşık 100 farklı spor modu kullanımı sunmaktadır. Öncelikle dikdörtgen ekranı ile dikkat çekmektedir. Ürünün en dikkat çeken özelliği ise, detaylı spor modu kullanımıdır. Yazılı ve görsel olarak detaylı açıklamalar sunabilmektedir.

3

5 ATM suya dayanıklı ürünün pek çok farklı renkte kayış seçeneği bulunuyor. Kayışsız olarak ağırlığı 21 gram olup, klasik tipte kayışa sahip versiyonu ile, bilekte rahatlıkla konumlandırılabilmektedir.

Dokunmatik ekrana ek olarak, sağ yan tarafta fiziksel tuş bulunmaktadır. Tuş sayesinde hem saatin pek çok özelliğine ulaşılabilirsiniz. Hem de tuşu menülerde gezinme ve saati kapatma gibi işlevlerde kullanabilmektesiniz.

Huawei Watch Fit

Gündelik aktiviteleri takip ekmek isteyenler ve spor tutkunları için ideal bir üründür.

Üründe, 1.64 inç büyüklükte olan ve 280 x 456 çözünürlük sunan Amoled ekran, hem iç hem de dış mekân kullanımlarına uygundur. Dokunuşlara tepkileri ve ekran canlılığı iyi derecedir.

GPS desteği bulunan ve Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde, akıllı telefon bağlantısı yapabilmektedir. Huawei’nin Sağlık uygulamasına sayesinde kendi profilinizi oluşturabilmekte ve böylece günlük aktivitelerinizi, stres seviyenizi ve uyku detaylarınızı takip edebilmektesiniz.

11

Android ve iOS telefonlarda uyumlu bir şekilde çalışabilen Huawei Watch Fit, toplamda 96 egzersiz moduna sahip. Ayrıca bu cihazın en önemli özelliklerinden biri ise, uygulama üzerinden pek çok farklı saat arayüzünü kolaylıkla saatinize yükleyerek kullanabilmenize olanak sağlaması.

Koşu, yüzme, bisiklete binme, yürüyüş, yoga, pilates, aerobik ve boks da dahil olmak üzere birçok kullanım seçeneği mevcuttur. Kapalı ya da açık alanda spor yapıyor iseniz, buna göre seçim yapılabilmektedir.

Gerçek zamanlı ölçümler yapan saatdir. Hareketlerinizi algılayarak size bildirim üzerinden işlem değişikliği yapılmasını bildirmektedir.

Huawei Watch Fit, TruSeen 4.0 teknolojisi sayesinde gerçek zamanlı kalp ritmini ve kandaki oksijen oranını ölçebiliyor. Uyku takibi yapabilmektedir. Uyku takibi için TrueSleep 2.0 teknolojisi kullanılmaktadır.

Fakat ürün bildirimleri hızlıca haber verebilmektedir. Her bildirimde, uygulama logolarını da görebiliyorsunuz. Türkçe karakter sorunu bulunmaktadır. Emoji ve diğer görsel detaylar gösterilmemektedir.

Huawei Watch Fit, şarj pedi ile kolay şarj edilebilmektedir. Çünkü tek şarj ile 4-günlük kullanım test edilmiştir. Ürün şu an 899₺ satış fiyatına sahiptir.