Ana Sayfa Sosyal Medya Hizmet Bölgesi İşletmeleri ve Karma İşletmeler

Hizmet Bölgesi İşletmeleri ve Karma İşletmeler

0

Google Benim İşletmem profilinizde hizmet bölgenizi listeleyerek müşterilere, ürün ve hizmetlerinizi sağlayabileceğiniz coğrafi alanı belirtebilme olanağınız bulunmaktadır. Müşterilere işletme adresinizde hizmet vermiyorsanız Google Benim İşletmem‘deki “Bilgi” sekmesine adres girmemelisiniz. “İşletme konumu” alanını boş bırakmanı gerekmektedir.

Hizmet bölgesi kullanmak için işletmeniz belirli işletme türlerinden biri olmalıdır.

Hizmet bölgesi işletmesi: Müşterileri doğrudan ziyaret eden veya onlara teslimat yapan, ancak işletme adresinde müşterilere hizmet vermeyen işletmelerdir.
Örneklendirecek olursak, temizlik, boyacılık veya tesisatçılık hizmeti sunan işletmeler hizmet bölgesi işletme kategorisindedir.
Hizmet bölgesi işletmeleri, hizmet verdikleri bölgeler için yalnızca bir profil oluşturabilir.
Karma işletme: Müşterilere işletme adresinde hizmet veren, ancak aynı zamanda müşterileri doğrudan ziyaret eden veya onlara teslimat yapan işletmelerdir. İşletmeniz tabelası olan bir yere sahip değil ise fiziki mağaza olarak gösterilmeye uygun değildir. Hizmet bölgesi işletmesi olarak listelenmelidir.
Örneklendirecek olursak, paket servis de yapan bir restoran, pastane vb. karma işletmelerdir.
Karma işletmeler,  mağaza adreslerini (konumunu) gösterebilir, bu adreste hizmet verdikleri saatleri belirleyebilir ve bir hizmet bölgesi belirtebilirler.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hizmet bölgenizi işletmenize olan mesafe ile belirtemezsiniz. Hizmet bölgenizi daha önce bu şekilde belirttiyseniz bu ayarı düzenleyeme imkanınız bulunmamaktadır. Bunun yerine hizmet bölgenizi şehir, posta kodu veya başka bir alan türüne göre belirtmeniz gerekmektedir.

Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

-En fazla 20 hizmet bölgesi ekleme imkanınız bulunmaktadır.
-Genel bölgenizin sınırları, işletmenizin bulunduğu konuma yaklaşık 2 saatlik sürüş mesafesinden daha uzak olmaması gerekmektedir.
Mağaza konumu olan işletme türünüzü hizmet bölgesi işletmesi veya karma işletme olarak değiştirirseniz müşterilere işletme adresinizde hizmet vermenize rağmen hizmet bölgeniz de varsa: Hem adresinizi hem de hizmet bölgenizi girmelisiniz.
Müşterilere işletme adresinizde hizmet vermiyorsanız adres alanını silin ve yalnızca hizmet bölgenizi girmelisiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA