Ana Sayfa Bilgisayar Güç Düğmesi Olmadan Dizüstü Bilgisayar Nasıl Açılır?

Güç Düğmesi Olmadan Dizüstü Bilgisayar Nasıl Açılır?

0

Bu makale, güç düğmesini kullanmadan dizüstü bilgisayarınızı nasıl açacağınızı açıklar.

İnternet Kullanarak Dizüstü Bilgisayar Nasıl Açılır?

Modern bilgisayarlarda, Wake-on-LAN oldukça yaygın bir özelliktir. Bu teknoloji, bilgisayarınızı kapatmanıza ve interneti kullanarak kapalı olan bilgisayarınıza yeniden açılma zamanının geldiğine dair bir sinyal göndermenizi sağlar.

Kurulumunuza bağlı olarak, Wake-on-LAN’ı etkinleştirmek farklı adımlar atacaktır, ancak ister Mac ister Windows PC’niz olsun, bunu açabilirsiniz. Kurulduktan sonra, bilgisayarınızı açmak için sinyal göndermek için kullanacağınız üçüncü taraf uygulamaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Wake-on-LAN etkinleştirildiğinde, dizüstü bilgisayarınızı güç düğmesini kullanmadan hızlı ve kolay bir şekilde açmak için çeşitli cihazları ve işletim sistemlerini destekleyen TeamViewer gibi bir uygulama kullanın.

Klavye ile Dizüstü Bilgisayar Nasıl Açılır?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Birçok dizüstü bilgisayar aslında klavyedeki bir tuşa basılarak açılabilir. Bu, varsayılan olarak açılmayacaktır, ancak dizüstü bilgisayarınız destekliyorsa, BIOS’ta değiştirebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

1-Bilgisayarınızı kapatın ve ardından yeniden başlatın ve BIOS’a girin.

2-Her BIOS farklı şekilde yapılandırılacaktır, bu nedenle menülerde biraz araştırma yapmanız gerekecek. Büyük olasılıkla bir tür daha büyük ‘Güç Yönetimi bölümünde yer alan bir ‘Klavyeyle Açma’ ayarı stili arıyorsunuz.

3-Bulunduğunuzda, ‘Klavyeyle Açma’ seçeneğinizi açmak isteyeceksiniz. Bazı dizüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarınızı çalıştırmak için kullanmak istediğiniz herhangi bir anahtarı seçmenize izin verir ve bazıları size birkaç seçim tuşu sunabilir. Dizüstü bilgisayarınızı açmak için hangi anahtarı kullanacağınızı bildiğinizden emin olun.

4-Bitirdiğinizde, ayarlarınızı kaydedin ve BIOS’tan çıkın. Dizüstü bilgisayarınızı kapatın ve yeni seçtiğiniz açma anahtarıyla açarak yeni özelliğinizi test edin.

Sıkça Sorulan Sorular

Güç düğmesini kullanmadan bir Dell dizüstü bilgisayarı nasıl açabilirim? Yukarıdaki yöntemlerden birine ek olarak, modeliniz destekliyorsa, Dell dizüstü bilgisayarınızı kapak açıldığında açılacak şekilde ayarlayabilirsiniz. BIOS’a girin ve Power on Lid Open’ı arayın ve düğmeyi açık konumuna getirin. Uygula veya Değişiklikleri Uygula > Tamam > Çıkış’ı seçin.

 

Güç düğmesi olmadan Mac dizüstü bilgisayarımı nasıl açarım?

MacBook Pro’nuz otomatik önyükleme için yapılandırılmış olarak geldiyse, kapağı açtığınızda veya şarj etmek için prize taktığınızda açılır. Modelinizde Touch Bar varsa, bu alanın en sağ ucundaki boşluk olan Touch ID, güç düğmesi görevi görür. MacBook’unuzu açmak veya kapatmak için basın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA