Yakınlarınızın konumunu öğrenmek mi istiyorsunuz? Çocuğunuzun, arkadaşlarınızın veya başka yakınlarınızın konumunu öğrenmek için en iyi ücretsiz GPS ile takip sizin için derledik.

Arkadaşlarınızın ve ailenizin konumunu harita üzerinde takip etmek ister misiniz? Kabul etmek gerekir ki, kulağa tuhaf gelen bir durum. Ama bugünlerde çoğu insan nerede olduklarını her zaman sosyal medyada sürekli paylaşıyor.

En iyi konum bulma uygulamalarını aşağıda sizin için sıraladık.

1.Glympse

Glympse zamanla Play Store’daki en popüler konum uygulamalarından biri oldu. Uygulamanın temeli, GPS konumunuzu arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmaktır. Bu uygulamanın en iyi özelliklerinden biri, alıcıların haritada nerede olduğunuzu görmek için kaydolmasını zorunlu kılmaz. Sadece bir web bağlantısına ihtiyaç vardır. Bu, Glympse’in WhatsApp ve Google Haritalar gibi diğer konum paylaşım uygulamalarından farkıdır.

Glympse’ın  önemli bir güvenlik özelliği mevcuttur. Glympses, belirli bir süre sonra otomatik olarak sona erer. Böylece konum paylaşımını kapatmayı unutursanız veya yanlışlıkla nerede olduğunuzu sürekli paylaşma tehlikesi yoktur.

2. Family Locator

Family Locator, çocukları olan ve konumlarını her zaman takip etmek isteyenler için listenin başındadır. Ailenizde uygulamayı kullanan kişilerin gerçek zamanlı konumunu görmek için kullanabilirsiniz. Diğer kullanıcılarla iletişim kurmak için bir mesajlaşma servisi de mevcuttur.

Çocuklarınız güvenliği açısından en önemli özelliği, Family Locator’ın aileler için bir SOS düğmesi vardır. SOS düğmesine basıldığında, çocukların konumunu hemen bir harita üzerinde işaretler. Çocukların kendi başlarına dolaşmaya eğilimli olduğu zamanlarında çok kullanışlıdır. Aileler ayrıca, çocukları belirli bir varış noktasına ulaştığında bir uyarı almaları için bildirimler oluşturabilirler. Ve uygulama, güvenli/güvensiz bölgelerin oluşturulmasını sağlar. Çocuğunuz belirlediğiniz sınırı geçerse, ebeveynlere bir uyarı gönderilir.

Glympse’den farklı olarak, başkalarının konumlarını görebilmeniz için Family Locator yüklü olması gerekir.

gps ile takip icin en iyi ucretsiz uygulamalar 2

3.A-GPS İzleyici

Bu kategorideki birçok uygulama için birincil kullanım durumu, çocuklarınıza göz kulak olmaktır. Bu uygulamalar aynı zamanda alışılmışın dışında çok fazla zaman harcayanlar için de kullanışlıdır. Özellikle yürüyüş yapanlar ve kampçılar içinde idealdir.

Bilmediğiniz alanlarda yürüyüş yapmak güvenliğiniz için tehlikedir. Hava kararırsa, kaybolmak ihtimali vardır. Bu nedenle yola çıkmadan önce cihazınıza A-GPS Tracker yüklemek iyi bir fikirdir.

Geliştiriciler, haritayı yürüyüşçülere yönelik tasarladı. Tüm haritalarda yükseklik ölçümleri bulunur. Konumunuz için enlem ve boylam koordinatları hem derece hem de UTM-WSG84 olarak görünür. Ayrıca, olmanız gereken yerden çok uzaklaşırsanız diğer kullanıcıların rotalarını yükleyip ve sesli bir alarm almanızı sağlar.

Uygulamalar, göz kulak olmak istediğiniz kişileri izlemenin tek yolu değildir. Giyilebilir cihazlar, web servisleri ve hatta yardımcı olabilecek bazı arama motorları var.

Ve unutmayın, bu uygulamalardan bazıları gizlilik açısından şüphesiz bir şekilde istila edilir. Herhangi birini GPS ile takip izlemeden önce, bunu yapmak için açık izninin olduğundan emin olun.