Google pixel telefon nasıl kapatılır, aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Yakın zamanda bir iPhone’dan Pixel’e geçtiyseniz , oldukça sığ bir öğrenme eğrisinden geçebilirsiniz. Bu kılavuzda, bir Google Pixel telefonu kapatmak, yeniden başlatmak veya kilitlemek için güç menüsünün nasıl kullanılacağına bakalım.

İOS’tan farklı olarak Android’in güç menüsü, iPhone’ların aksine size bir dizi farklı seçenek ve daha da önemlisi bir yeniden başlatma düğmesi sunar. Android’deki son güncellemelerden biri olan Android 12, genel kullanıcı deneyimini biraz daha iyi hale getiren güç menüsüne birkaç yeni seçenek ekledi.

Bir Google Pikselini Kapatın, Yeniden Başlatın ve Kilitleyin

Google Pixel Telefon Nasıl Kapatılır

Güç menüsünü açmak için Android cihazınızdaki güç düğmesini iki saniye basılı tutun. Menü, salladığınız Android sürümüne bağlı olarak farklı görünür.

Google Pixel Akıllı Telefon Nasıl Kapatılır?

Menü açılana kadar güç düğmesini iki saniye basılı tutun ve Kapat düğmesine dokunun. Pixel’inizin güç düğmesi bozulduysa deneyebileceğiniz bazı şeyler şunlardır. Android, açık kaynak yapısı sayesinde çok fazla esneklik sunar. Kendinizi donanım veya yazılım değişiklikleri nedeniyle takılıp kalırsanız, muhtemelen internette bir geçici çözüm vardır.

Google Piksel Yeniden Başlatma

Bir Google Pixel telefonunu yeniden başlatmak için güç düğmesini iki saniye basılı tutun. Son olarak, menüde yeniden başlat düğmesine dokunun. Pixel akıllı telefonu nuz donmuş görünüyorsa güç düğmesini 10 saniye kadar basılı tutun. Daha sonra otomatik olarak yeniden başlatılmalıdır.

Bir Piksel Nasıl Kilitlenir

Bir Google Pixel telefonunu yeniden başlatmak için güç düğmesini iki saniye basılı tutun. Son olarak, menüde yeniden başlat düğmesine dokunun. İkincisi, ortam modunda bildirimleri görüntülemeye devam ederken ekranınızı kilitlerken, Kilitleme telefonunuzu tamamen kilitler ve artık başka bir yöntemle (Parmak izi sensörü, Yüz kilidi açma), yalnızca cihazın kilidini girerek kilidini açamazsınız. toplu iğne.

Pixel cihazınızı yeniden başlattığınızda olana benzer; parmak iziyle kilidi açamazsınız ve ortam ekranı etkinleştirilmişse gelen bildirimleri de göremezsiniz. Görünüyorsa güç düğmesini 10 saniyeye kadar basılı tutun. Daha sonra otomatik olarak yeniden başlatılmalıdır.

Google, Bootloader ve Fastboot seçeneklerini eklemenin zamanı geldi.

Google Pixel Nasıl Kapatılır

Özel Android ROM’lar, güç menüsüne iki seçenek daha ekleyebileceğiniz bu harika özelliğe sahiptir. Bu seçenekler Bootloader ve Fastboot’tur. Yeni başlayanlar için, Android kurtarma ve Fastboot moduna önyükleme yapmanıza izin veriyorlar. PC’nizden komutları iletmenizi sağlayan bir arayüzdür.

Google Piksel Telefon Nasıl Kapatılır makalemiz umarım yararlı olmuştur.

Son Güncelleme 3 Aralık 2022 Yazar Mustafa Kemal Erdem