Ana Sayfa Bilgisayar Google Meet Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Google Meet Nedir ve Nasıl Kullanılır?

0

Google, coronavirus pandemi sırasında görüntülü sohbet alanına daha fazla hamle yapıyor ve yakında Google Görüntülü Reklam Ağı tüketiciler için ücretsiz olarak birinci sınıf konferans hizmeti sunuyor. Daha önce yalnızca G Suite kullanan kuruluşlar tarafından kullanılabilen Meet, yakında Google’ı rakip görüntülü sohbet hizmeti Zoom ile rekabete sokacak bir hareketle herkese açık olacak.
Google Hangouts ve Duo sohbet gündelik video için daha önce mevcut idi, Meet bir konuşmada 100 katılımcıya kadar izin verir ve bu planlama, ekran paylaşımı ve gerçek zamanlı başlıklar halinde olarak özellikleri içerir.
Google Meet’ın ücretsiz sürümü, ücretsiz bir Google hesabı oluşturmanızı gerektirir. Video görüşmelerinin 60 dakikalık sınırı olacak, ancak Google 30 Eylül’den sonraya kadar bu sınırı zorunlu tutmayacağını belirti.
Google ayrıca, toplantı sahibi denetimleri (bir toplantıya girişi kabul etme veya reddetme ve katılımcıları sessize alma veya kaldırma gibi), karmaşık toplantı kodları ve transit şifreleme gibi Meet ile bir dizi varsayılan gizlilik koruması oluşturdu. Bu, koronavirüs kilitlenmeleri ve karantinaları başladıktan sonra kullanıcılarda büyük bir artış gördüğü Zoom’u hedefliyor gibi görünüyor “ancak son zamanlarda davetsiz misafirler “, toplantıları da dahil olmak üzere bir dizi güvenlik sorunuyla karşılaştı.
Google, Zoom’un işlerinden bazılarını toplamak isteyen tek teknoloji şirketinden çok uzaktır – Facebook , Skype ve Microsoft yakın zamanda yeni ücretsiz grup görüntülü sohbet özellikleri ve hizmetleri yayınladı.
Google’a göre Meet, ücretsiz sürümünü Mayıs başında yayınlamaya başlayacak. Görüntülü sohbet hizmetini meet.google.com adresindeki web’de ve iOS veya Android için mobil uygulamalarda kullanabilirsiniz.

“Google Meet premium video toplantıları herkes için ücretsiz olacak”

Premium video konferans ürünü olan  Google Meet’u önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak ve tüm kullanıcılar için ücretsiz olacaktır. Meet”ı dünya çapında okullar, kamu kurumları ve işletmeler tarafından güvenilen bir video konferans çözümü yapmak için uzun yıllar caba harcandı. Mayıs ayının başından itibaren, e-posta adresine sahip olan herkes güvenlikten şüphe etmeden Google Meet kullanmaya başlayabilecek.

Google Meet nasıl kullanılır,

Ücretsiz Zoom video sohbet rakibi Google Meet nasıl kullanılır?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google Meet’ın ücretsiz sürümüne kaydolmak için Google Meet sayfasına gidin.

Google Meet (kişisel, işletme, eğitim veya devlet) için adınızı, e-postanızı, ülkenizi ve birincil kullanımınızı girin. Google’ın hizmet şartlarını kabul edin ve Gönder’i tıklayın. Hizmet kullanıma hazır olduğunda bir bildirim alırsınız.

Kullanıma sunulduktan sonra, Google Meet’ın ücretsiz sürümünü nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Öncelikle uygulamayı Nereden Kullanacağınıza Karar Veriniz.
Hangouts Meet’i bilgisayardan kullanacaksanız herhangi bir program
indirmenize gerek yok. Meet.google.com adresine gidin Google Takvim’den bir toplantı başlatın.
Hangouts Meet’i, Mobil cihazınızdan kullanacaksanız aşağıdaki uygulamayı
telefonunuzun işletim sistemine göre indirmeniz gerekiyor:
– IOS kullanan cihazlar için tıklayınız. – Apple Cihazlar
– Android kullanan cihazlar için tıklayınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. Google Takvim’den bir toplantı başlatın.
  2. Yeni toplantı başlat’ı tıklayın veya toplantı kodunuzu girin
  3. Kullanmak istediğiniz Google hesabını seçin.
  4. Ses ve video ayarlarını yapacağınız seçenek gelecektir. Ayarlarınız da hata var ise bu menüden düzetlme ya
  5. Toplantıya katıl’ı tıklayın.

Toplantınıza başkaları da ekleyebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA