Ana Sayfa Uygulama Google Fotoğraflarda Video Kurgu Özelliği

Google Fotoğraflarda Video Kurgu Özelliği

0

Geçtiğimiz günlerde Google, Fotoğraflar uygulaması için yeni bir güncelleme bilgisi vermişti.Google bu uygulamayı sırada bir fotoğraf ve video görüntüleme aracı olmaktan çıkaran şirket, çok amaçlı video düzenleme özelliklerini ekledi.

Kesme, kırpma gibi temel işlevlere sahip olan uygulamaya bu özellik ile filtre ekleme ve ince detaylarda eklenerek birçok mobil video düzenleme yazılımlarına alternatif oldu.

Google Fotoğraflarda artık video düzenlenebiliyor:

Normalde Google Fotoğraflar uygulamasında video düzenleme aracı vardı fakat bu işlemler kısıtlıydı. Bu alanda sadece kırpma, sabitleme ve döndürme gibi kolay eylemlere izin veriyordu.

Google üzerinden yeni getirilen bu özellik sayesinde  daha fazla düzenleme aracı eklenmiş oldu.

Fotoğrafların video görüntüleme arayüzüne de yenilikler eklendi.

Google fotoğraflar sayesinde artık videolarımızı istediğimiz gibi dakika süresini ayarlayabilir hem de çerçeve genişliğini dilediğimiz gibi değiştirebiliriz. Google bu özelliği kullanıcıların isteğine bırakmış gibi görünüyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ek olarak bu alanda isteğe bağlı olarak videomuzu sağa ve sola doğru döndürebiliyoruz.

Google Fotoğraflar için gelen yeniliklerden bir tanesi de İşaretleme aracı. Bu özellik sayesinde videomuzdaki önemli bir kısmı renkli bir şekilde  işaretleyebilir ve bu alanın vurgulanmasını sağlaya biliriz.

Fotoğraflar uygulamasına Filtreler özelliği eklendi.

Bu alanda videolarımızda kullanabileceğimiz 13 tane filtre seçeneği yer almakta. Seviye oranını  0-100 arasında değiştirebilir ve farklı formlarda kullanabiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google Fotoğraflar için gelen diğer özellik ise Ayarlar sekmesi oldu.

Bu alanda videolarımızın doygunluğunu, parlaklık ve benzeri bir çok değerini değiştirmemize olanak sağlayan 10 dan fazla araç yer alıyor. Bu araçları aşağıda sıraladık.

1) Kontrast

2) Parlaklık

3) Parlak alanlar

4) Beyaz nokta

5) Gölgeler

6) Siyah nokta

7) Sıcaklık

8) Doygunluk

9) Tonlama

10) Cilt tonu

11) Vinyet

12) Mavi ton

Google fotoğraflar uygulaması video düzenleme araçları Pixel akıllı telefonlara özel kullanılıyordu  Google bu güncellemeleri ile Marka fark etmeden  bu özelliği bütün android cihaz kullanımlarına sundu.

 

Yani kullandığımız telefonumuzun markası ne olursa olsun Fotoğrafları güncelleyerek yeni özellikleri kullanmaya başlayabiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA