Ana Sayfa Destek Google Chrome’da Android Uygulamalarını Çalıştırma (Resimli Anlatım)

Google Chrome’da Android Uygulamalarını Çalıştırma (Resimli Anlatım)

0
Google Chrome'da Android Uygulamalarını Çalıştırma (Resimli Anlatım)

Bu yazımızda siz değerli makale okurlarımıza, Google Chrome‘da Anroid Uygulamalarının nasıl çalıştırılabileceğini anlatacağız.

İnternet kullanıcılarının en çok kullandığı Google Chrome‘da, Android uygulamalarını çalıştırabileceğinizi biliyor muydunuz? 2015 yılında Google geliştiricileri, uygulamalarını Chrome tarayıcısında test etmek için ARC Welder’ adında bir çözüm geliştirme işlemini başlattı. ARC Welder’ın birincil amacı, geliştiricilerin Chrome OS için daha fazla uygulama oluşturmalarını kolaylaştırmak. Bu araç ile basitçe, tarayıcılardan Android uygulamalarını herkesin çalıştırılabilmesine olanak sağlanmaktadır. ARC Welder‘ı kullanarak, Android uygulamalarını çalıştırmak oldukça kolaydır. Bununla birlikte, bazı Android uygulamalarının Chrome‘da iyi çalışmadığını özellikle belirtmemizde fayda var. Bu nedenle hangi uygulamaların en iyi sonuç verdiğini keşfetmeniz için biraz deney yapmanız gerekecektir.

‘ARC Welder’ Eklentisini Kurma/Ekleme

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bütün işlemin en kolay kısmı ARC Welder eklentisini kurmaktır. ARC Welder için Chrome Web Mağazası sayfasına gidiyoruz. ARC Welder kurulum işlemi tamamladığı andan itibaren, Chrome uygulamaları/eklentileri sayfasından, ARC Welder‘ı etkinleştirip çalıştırabilirsiniz. Chrome uygulamalarını çalıştırabilen bir cihazınız varsa, ARC Welder eklentisini kullanabilirsiniz. Windows 10, Mac OS, Chrome OS ve Linux da dahil olmak üzere tüm masaüstü işletim sistemlerini desteklemektedir. Bu nedenle Windows’dan Mac OS’a geçmek için daha iyi bir deneyim elde edebilirsiniz.

Android APK’ları Bulma

ARC Welder, Android APK dosyalarını açacak şekilde tasarlandığından dolayı, çalıştırmak istediğiniz APK’yi bulmanız ve indirmeniz gerekecektir. APK dosyalarını Google Play Store’dan indiremeyeceğinizden dolayı, üçüncü taraf bir indirme kaynağı kullanmanız gerekecektir

11858 teknik destek
11858 teknik destek
ARC Welder’da Çalıştırma
11858 teknik destek
11858 teknik destek

APK’nız hazır olduğunda, Chrome’da ARC Welder eklentisini başlatmanız ve ARC Welder eklentisinin, bazı geçici dosyaları yazabileceği bir dizin seçmeniz yeterli olacaktır. Bunu yaptıktan sonra, denemek istediğiniz APK’yı bulmak ve eklemek için ise simgeye tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece, yapılandırma seçeneklerinin bir sayfasına yönlendirilirsiniz. Google, bunları varsayılan değerlerde bırakmanın en iyi yol olduğunu söylemektedir.

ARC Welder aynı anda yalnız 1 uygulama çalıştırabilir. Farklı bir uygulama açmak isterseniz, şuanda kullanımda olan uygulamayı kapatmanız, yeni bir APK yüklemeniz ve eski APK’yi ARC Welder eklentisinden kaldırıp, ardından da yeni uygulamayı başlatmanız gerekiyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA