Ana Sayfa Haberler Google Analytics Edinme Raporu Nedir?

Google Analytics Edinme Raporu Nedir?

0
11858 teknik destek

En büyük trafik kaynaklarınızı bildiğinizde, zamanınızı ve paranızı nerede harcayacağınız konusunda daha iyi bir fikriniz olur.

Bu makalede, Google Analytics Edinme raporlarının trafiği ve satışları artırmanıza nasıl yardımcı olabileceğini paylaşacağım.

Google Analytics Edinme Raporlarını Bulma

Web sitenizin Google Analytics profilinde “Edinme” altında 10 ayrı raporlama bölümü vardır.

Edinme bölümü, arama motorları, sosyal ağlar veya web sitesi yönlendirmeleri gibi ziyaretçilerinizin nereden geldiğini söyler. Bu, hangi çevrimiçi pazarlama taktiklerinin web sitenize en çok ziyaretçiyi getirdiğini belirlerken önemli bir bölümdür.

Şimdi Google Analytics’in Edinme raporları bölümüne geçelim. Google Analytics panonuzun sol kenar çubuğundaki menüyü kullanarak buna erişebilirsiniz.

1.Genel Bakış

“Edinmeye Genel Bakış”, web sitenize en çok ziyaretçi gönderen kanalların yanı sıra her kanal için ilişkili edinme, davranış ve dönüşüm ayrıntılarının hızlı bir görünümünü sunar.

Google Analytics hedefleri belirlediyseniz, “Edinmelere Genel Bakış” raporu size her kanalın dönüşümleri ne kadar iyi sağladığını gösterir. Yukarıdaki örnekte, dönüşümler çoğunlukla özel kampanyalardan (Diğer kanal) ve ardından diğer web sitelerinden (Yönlendirme kanalı) gelen trafikten gelir.

2.Kanallar

Kanallar bölümü, Edinmeye Genel Bakış’a benzer, ancak size edinme, davranış ve dönüşüm ayrıntılarını gösteren bir grafik sunar.

Daha fazla ayrıntı içeren ilgili standart raporları görmek için herhangi bir kanal bağlantısını tıklayabilirsiniz.

3.Tüm Trafik

Tüm Trafik, tüm kanallardan birleştirilmiş en iyi trafik kaynaklarınızı listeler. Arama motorlarını sosyal ağlardan yönlendirme web sitelerinden ayırmak yerine, hepsi web sitenize gönderdikleri ziyaretçi sayısına göre listelenir.

11858 teknik destek

Tüm Trafik bölümü, trafiğinizin çoğunun nereden geldiğini hızlı bir şekilde analiz etmenize olanak tanır. Bu belirli bir arama motoru, katkıda bulunduğunuz bir yayın veya hatta reklam verdiğiniz bir dizin olabilir.

4.Kaynak / Aracı

Tüm Yönlendirmeler, arama motorlarını ve doğrudan trafiği dışarıda bırakır ve yalnızca web sitenize trafik yönlendiren web sitesi alanlarını (sosyal ağlar dahil) gösterir.

Etki alanlarından herhangi birini tıklayabilirsiniz, bazıları trafik yönlendiren belirli sayfaları görmenize izin verir. Bu, örneğin yönlendirme kaynağı bir blog ise yararlıdır. Etki alanına tıklayarak, web sitenize ziyaretçi gönderen belirli gönderileri görebilirsiniz.

5.Yönlendirmeler

Kampanyalar (Diğer edinme kanalı), sizin (veya bir üçüncü taraf uygulamasının) oluşturduğu kampanyalardan gelen ziyaretçileri izler. Daha önce tartıştığımız gibi kampanyalar, ziyaretçinin tıklayacağı bir URL’nin sonuna eklenen UTM parametrelerini kullanır.

Google Analytics’te kampanyaları izlemek için gereken üç gerekli parametre, kampanya adı (utm_campaign), kampanya / trafik kaynağı (utm_source) ve kampanya aracıdır (utm_medium).

6.Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler raporu, ziyaretçilerin sitenizi bulmak için kullandığı hem organik hem de ücretli aramadan anahtar kelimelerin dökümünü alır.

Google’dan organik arama anahtar kelimelerinizi görmek için, Google Web Yöneticisi Araçlarınıza (Arama Trafiği> Arama Sorguları altına bakın) ve HitTail gibi üçüncü taraf araçlarına bakabilirsiniz.

Bu araçların hiçbiri trafiğinizi anahtar kelimelerle dönüşümlere bağlamanıza yardımcı olmamakla birlikte, en azından insanların sizi bulmak için kullandıkları anahtar kelimeler hakkında bir fikriniz olacaktır.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
2018 Oylamalar · 2018 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikRedline RL-RE876 menzil genişletici kurulumu
Sonraki İçerikGoogle My Business Kaydı Nasıl Oluşturulur?
Webmaster, freelancer, teknoloji hastası. Kendini bilmiş bileli teknoloji okyanusunda amiral gemileri ile iç içedir. Çukurova Üniversitesi mezunudur. Bir seyyah gibi gezmeye bayılır. Teknoloji makaleleri yazıp insanları aydınlatmayı amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.