Ana Sayfa Sosyal Medya Google Analytics Dönüşüm Raporu Nedir?

Google Analytics Dönüşüm Raporu Nedir?

0
11858 teknik destek

Davranış Akışı ve Diğer Raporlar Web sitenizin nasıl performans gösterdiğini biliyor musunuz? Genel iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyor mu? İşinizi büyütmek için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Google Analytics dönüşüm izleme, bu soruları yanıtlamanıza yardımcı olabilir. Google Analytics’te dönüşüm, web sitenizde işletmenizin başarısı için önemli olan bir etkinliğin tamamlanmasıdır. Dönüşüm analizi sonuçta web sitenizin genel iş performansını ölçer.

Her bir kanalın katkısı yerine dönüşüm yollarının kendilerini analiz etmenize yardımcı olan üç rapor bulunmaktadır:

-En İyi Dönüşüm Yolları

-Gecikme Süresi

-Yol Uzunluğu

Bu raporlar, kanalların bir dönüşüm yolu boyunca nasıl etkileşimde bulunduğunu ve kullanıcıların satın almasının veya dönüşüm sağlamasının ne kadar sürdüğünü anlamanıza yardımcı olur. Bu raporlarla birlikte Dönüşüm Segmentleri’ni de kullanabilirsiniz.

Gecikme Süresi raporu, ilk reklam gösteriminden dönüşüme kadar geçen gün sayısını belirtir. Bazı Analytics kullanıcıları, bu raporu ilk kampanya yönlendirmesinden dönüşüm sağlanmasına kadar geçen gün sayısını belirten E-ticaret > Satışa Kadar Geçen Süre raporuyla karşılaştırmayı faydalı bulur. Bu iki raporda farklı başlangıç noktaları bulunduğundan, sağladıkları veriler de farklıdır.

11858 teknik destek

Kanal Etkileşimleri

En İyi Dönüşüm Yolları raporu, dönüşümlere yol açan tekil dönüşüm yollarının tümünün (yani, kanal etkileşimleri dizileri) yanı sıra her bir yoldaki dönüşümlerin sayısını ve bu dönüşümlerin değerini gösterir. Bu, kanalların dönüşüm yollarınız boyunca nasıl etkileşimde bulunduğunu görmenize olanak tanır.

Her yol, kullanıcının tamamladığı her dönüşümden önce yeniden inceleme aralığı sırasında ulaştığı kanalları doldurur.

Yol sıralaması kanallarda en etkin şekilde nasıl pazarlama yapacağınızla ilgili bilgiler veren yinelenen modelleri yapabilirsiniz.

 

Yoldaki kanallar, varsayılan olarak Çok Kanallı Dönüşüm Hunisi Kanal Gruplaması’na göre etiketlenmiştir. Ancak, farklı bir Birincil Boyut Bu raporda kanalların nasıl etiketlendiği hakkında bilgi edinmek için Kanallar Hakkında okuyabilirsiniz. Bu rapor sürekli kanallamasına göre görüntülemenize izin vermez.

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
2018 Oylamalar · 2018 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikGoogle My Business Kaydı Nasıl Oluşturulur?
Sonraki İçerikGoogle My Business Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Webmaster, freelancer, teknoloji hastası. Kendini bilmiş bileli teknoloji okyanusunda amiral gemileri ile iç içedir. Çukurova Üniversitesi mezunudur. Bir seyyah gibi gezmeye bayılır. Teknoloji makaleleri yazıp insanları aydınlatmayı amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.