Google Ads Nedir? Diğer bir adıyla Google AdWords nedir ve ne amaçla kullanılır? Bu yazımızda sizlere google reklam verme aracını tanıtacağız. Reklam oluşturmak için kullanacağız Google Ads, sadece Google arama arama motoru sonuçları için kullanılmaz. Ayrıca Google iş ortağı web sitelerinde ya da Youtube’da reklamlarınızı göstermeniz için kullanabilirsiniz. Böylece bir çok platformda reklamlarını oluşturup optimize edebileceğiniz online pazarlama platformudur. Google reklamları, internet reklamları arasında en fazla bütçeye sahip reklam alanıdır. Şuanda bir milyondan fazla kullanıcıya sahip Google reklamları büyük, orta ve küçük işletmelerin vazgeçilmezidir. Google reklamlarının kalite puanı ve teklif stratejileri gibi önemli kavramları bulunmaktadır.

 

Google Ads Nedir? Neden tercih etmeliyim?

Her işletme sahibi ürün veya hizmetlerinin daha fazla satış ve daha fazla bilinirlik oluşmasını ister. Ayrıca işletme türlerine göre telefon araması, web sitesi ziyareti gibi etkileşimler almak ister. Bu işlemleri de ölçümlemek ve rakamlarla ayır edebilmek mümkündür. Oluşturduğunuz bütçenin sonunda neler elde ettiğinizi de analiz edebiliyorsunuz.

 

GOOGLEDA ON PLANA NASIL CIKILIR 1

 

Google reklamları vasıtası ile 2 milyondan fazla web sitesi ve uygulamalarda reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Tabi tüm bu değerler bütçeniz ve reklam kreatiflerinizle mümkün olacaktır. Reklam için oluşturacağınız bütçe dışında harcadığınız bütçe için elde edeceğiniz karlılık sizi reklam bütçenizi de artırmaya teşvik edecektir.

Pandemi nedeniyle alışık olmayanların bile alışkanlık haline getirdiği internet alışverişleri ülkemizde de yoğun ilgi görmeye başlamıştır. İşletme sahiplerinin Google Ads ile tanışma konusunda başlıca çekincesi reklam bütçenin üzerinde bir satış kazancı elde etme konusudur.

Yeni Google Meet Tasarimi

 

Google ads üzerinden reklam verilirken doğru bir hedefleme yapmanızı tavsiye ederiz. Böylece ürünlerinizi doğru platformlarda ve rekabet edebileceğiniz şekilde tanıtabilirsiniz. Anahtar kelime çalışmaları gibi materyallerle gerçekleştirerek başarılı reklamlar oluşturabilirsiniz. Böylece ürünlerinizi daha fazla kitlelere ulaştırabilirsiniz. Bunu yaparken aynı zamanda işletmenizin mali bütçesine zarar vermeden gerçekleştirebilirsiniz. Henüz ilk reklamını oluşturuyorsanız öncelikle düşük bir bütçe reklam oluşturmanızı tavsiye ederiz. Reklamın analizini ve dönüşümlerini kontrol ederek analiz yapmalısınız. Sizlere daha uygun olabilecek değişiklikler gerçekleştirip reklam bütçenizi bu doğrultuda artırmanızı tavsiye ederiz.

Son Güncelleme 25 Şubat 2022 Yazar Musa Üçarkuş