Ana Sayfa Sosyal Medya Google Ads Nedir

Google Ads Nedir

0

Google AdWords, diğer bir adıyla Google Ads, Google arama arama motoru sonuçlarında, Google iş ortağı web sitelerinde ya da Youtube’da reklamlarınızı göstermenize olanak sağlayan bir online pazarlama platformudur. Google reklamları, internet reklamları arasında en fazla bütçeye sahip reklam alanıdır. Şuanda bir milyondan fazla kullanıcıya sahip Google reklamları büyük, orta ve küçük işletmelerin vazgeçilmezi hale gelmiş durumdadır. Google reklamlarının kalite puanı ve teklif stratejileri gibi önemli kavramları bulunmaktadır.

 

Her işletme sahibi ürün ya da hizmetlerinin daha fazla satış, daha fazla bilinirlik, telefon araması, web sitesi ziyareti almak ister. Bu işlemleri de ölçümlemek ve rakamlarla ayır edebileceğiniz bütçe sonunda neler elde ettiğinizi analiz etmek mümkün.

 

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Google reklamları vasıtası ile 2 milyondan fazla web sitesi ve uygulamalarda reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Tabi değerler bütçenizle mümkün. Reklam için oluşturacağınız bütçe dışında harcadığınız bütçe için elde edeceğiniz karlılık sizi reklam bütçenizi de artırmaya teşvik edecektir.

Pandemi nedeniyle alışık olmayanların bile alışkanlık haline getirdiği internet alışverişleri ülkemizde de yoğun ilgi görmeye başlamıştır. İşletme sahiplerinin Google Ads ile tanışma konusunda başlıca çekincesi reklam bütçenin üzerinde bir satış kazancı elde etme konusudur.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Google ads üzerinden reklam verilirken doğru bir hedefleme yapılarak ürünlerinizi doğru platformlarda ve rekabet edebileceğiniz anahtar kelime çalışmaları gibi materyallerle gerçekleştirerek başarılı reklamlar ile ürünlerinizi daha fazla kitlelere işletmenizin mali bütçesine zarar vermeden ulaştırabilirsiniz. Henüz ilk reklamını oluşturuyorsanız öncelikle düşük bir bütçe oluşturduğunuz reklamın analizini ve dönüşümlerini kontrol ederek yapacağınız analiz sonucu sizlere daha uygun olabilecek değişiklikler gerçekleştirip reklam bütçenizi bu doğrultuda artırmanızı tavsiye ederiz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA