Android Gmail uygulamasını durdurdu

Gmail uygulamasını kullanırken Gmail durduruldu hatası alıyorsanız doğru makaleyi okuyorsunuz. Mail uygulamaları artık tüm kullanıcılar tarafından aktif kullanılmaktadır.

Gmail uygulaması tüm Android cihazlarla birlikte gönderilse de birçoğu daha iyi e-posta yönetimi için hâlâ üçüncü taraf e-posta uygulamalarını tercih ediyor. Ancak, kullanıcılar bazen Android akıllı telefonlarında e-posta uygulamalarını kullanırken sorunlarla karşılaşmaktadırlar.

Bu sebeple, Android’de e-postanın durmaya devam etmesi halinde veya mail uygulamasının çökmesi halinde, doğru sayfaya geldiniz.

Android Gmail durduruldu hatası

Aşağıda, Android’deki sorunları durdurmaya devam eden e-postaları düzeltmek için en iyi birkaç yöntemi paylaştık.

Yöntemleri göstermek için Gmail’i kullandık; diğer e-posta uygulamaları için aynı yöntemleri izlemeniz gerekir. Hadi başlayalım.

  • Gmail uygulamasını yeniden açın.

İlk olarak ‘Gmail durduruldu’ hata mesajıyla karşılaştıysanız yapmanız gereken ilk şey, uygulamayı yeniden açmaktır. Bu, e-posta mesajını çözmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Uygulamanın yeniden açılması, tüm işlemlerini arka plandan kaldıracak ve RAM’i boşaltacaktır.

Şimdi E-posta uygulamanız yeni bir bağlantı kurmaya çalışacak ve muhtemelen e-postanın durmaya devam etme sorununu çözecektir.

  • Android cep telefonunuzu yeniden başlatın.

Uygulamayı yeniden açmak yardımcı olmadıysa, Android akıllı telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekir. Android’i yeniden başlatmak, tüm arka plan uygulamalarını ve işlemlerini sonlandırır.

Bu nedenle, herhangi bir arka plan uygulaması veya işlemi, e-posta uygulamasının işleyişiyle çakışırsa, yeniden başlatma sorunu çözecektir. Cihazı yeniden başlatmak çok kolay, Güç düğmesini basılı tutmanız yeterli olacak.

Güç seçeneklerinde, Yeniden Başlat’ı seçin. Bu, Android cihazınızı yeniden başlatır.

  • Android Sistem Web Görünümü Güncellemelerini kaldırın.

Şimdi ise Android Sistem Web Görünümü’nün e-posta ile doğrudan bağlantısı yoktur ve durmaya devam eder ve birçok kullanıcı Android sistem Web görünümü uygulaması güncellemelerini kaldırmayı faydalı bulmuştur.

Birçok kullanıcı için, Android sistem web görünümü güncellemelerinin kaldırılması, e-postanın durma sorununu çözmesini sağladı. Bu nedenle, sorun henüz çözülmediyse bunu da deneyebilirsiniz. Gmail durduruldu hatası nedir?

Öncelikle cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın. Ardından, Uygulamalara gidin. Uygulamalarda, Uygulama Listesi veya Uygulama Yönetimi üzerine dokunun.

Android Sistem Web Görünümü Güncellemelerini kaldırın
Öncelikle cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın. Ardından, Uygulamalara gidin.

Şimdi, uygulamalar listesinden Android Sistem Web Görünümü‘nü bulup dokunun.

İşiniz bittiğinde, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve “Güncellemeleri kaldır“ı seçin.

Android’ de Web Görünümü güncellemelerinin kaldırılması ile sorunun düzelmesi gerekiyor. Aksi durumda Google Hizmetleri’ den önbellek ve veril kaldırma yapmanız gerekiyor.