Bu yazımızda VPN ve Surfshark’ın avantajlarını konu edineceğiz. VPN (sanal özel ağ), internet gizliliğinizi sağlamak için en iyi araçlardan biridir. VPN çevrimiçi gezinirken, alışveriş yaparken ve bankacılık işlemleri yaparken bağlantınızı şifreler kısacası sizi gizli tutar. Şimdi tüm hatlarıyla VPN’leri inceleyelim ve Surfshark bu olayın neresinde buna değinelim.

VPN nedir?Surfshark 1

Giriş paragrafımızda da bahsettiğimiz gibi basitçe anlaşılması için tanımı iki ağ arasındaki veya tek bir kullanıcı ile bir ağ arasındaki güvenli, şifreli bir bağlantıdır. Bu sayede çevrimiçi gizliliğinizi korur ve böylece hedeflenemez ya da ayrıcalıklara uğramazsınız. VPN’in temel amacı sizin IP adresini değiştirmektir.

VPN’ler verilerinizi gönder/indirme işletimini yaptığından tüm trafiğinizi farklı bir sunucu üzerinden kontrol eder. Bu durum sizin konumunuzu ve verilerinize ulaşılamama anlamına gelir.

Surfshark 2

Vpn bağlantı türleri PPTP,  IKEv2, L2TP / IPSec, SSL, TLS, SSH ve OpenVPN’dir.  Temel mantığı aynı olsa da farklı teknolojiler içerdiğinden kullanıcılar tarafından farklı tercih edilme sebepleri vardır.

 

VPN Neden Kullanılmalıdır?
Vpn temel olarak iki konuyu amaç edinmiştir; gizlilik ve bilgi güvenliği. Bu sebepten ötürü tüm internet kullanıcıları bu durumlara açık olduğundan kullanmaları kendi faydalarınadır.

Halka açık olan kafe, restoran, hava alanı, millet bahçeleri vb. yerlerde aynı ağa bağlı bilgisayar korsanları sizi kolayca izleyebilir ve bilgilerinizi ele geçirebilir. Bu sebepten kullandığınız bir VPN aracıyla güvenle ve rahatlıkla gezinebilirsiniz.

 Surfshark’ı Tanıyalım

Surfshark 3

Surfshark diğer VPN sağlayıcıları gibi kullanıcılarına gizlilik ve güvenlik konusunda bir avantajlar sunuyor. Bu durum kullanıcıları gizlenmelerine olanak tanırken internette gezinirken güvende olduğunuzu hissedeceksiniz.

Surfshark, kendilerini kanıtlamış olan  OpenVPN ve IKEv2 gibi protokollerden faydalanır. Ayrıca daha çok şifrelenme anlamına gelen Shadowsocks teknolojisinden de faydalanır. Surfshark AES-256 bit ile tam verimli çalışır.

Surfshark 3

Yüzlerce sunucu üzerinden çoklu atlama olarak isimlendirilen bağlantılara bağlanıp gizliliğinizi artırabilirsiniz.

Hangi Platformlarda Çalışır?

Surfshark 4

Surfshark, popüler cihazların tümüne yakınında desteklenmektedir. Bunlar bilgisayar, mobil, oyun konsulu ve akıllı tvler. Ayrıca network sistemlerinde örneğin VPN desteği olan router vb. sistemlerde de desteklenmektedir.

Fakat network araçlarında kullanımlarda dikkat edilmesi gereken husus bağlantı hızınız ne olursa olsun VPN bağlantılarda cihaz bağlantı hızlarının düşebileceği göz önünde bulundurmalıdır.

Sizde bu ayrıcalıklı internet sörfünden faydalanmak size cazip tekliflerden faydalanmak için  Surfshark’u bu bağlantıyı tıklayarak ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Son Güncelleme 11 Eylül 2020 Yazar Yasin ER