Ana Sayfa Haberler Forza Horizon 5 Çıkış tarihi belirlendi

Forza Horizon 5 Çıkış tarihi belirlendi

0

Öncelikle forza horizon serisine göz gezdirelim ;

Forza Horizon, 2012 yılında Playground Games tarafından geliştirilen ve Microsoft Studios tarafından yayınlanan bir yarış video oyunudur. Oyun, Forza Horizon serisinin ilk oyunu olup Ekim 2012 tarihinde Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Oyun, ABD’nin Colorado eyaletinde düzenlenen bir sokak yarışı etkinliği olan hayali Horizon Festivali etrafında dönmektedir. Amaç kazanan yarışlarla ilerlerken diğer stuntları ve gösterileri yaparak popülerlik seviyesini artırmaktır. Oyunda bulunduğu söylenen 65 yol çeşidi üzerinde çalışmak üzere optimize edilmiş Forza Motorsport 4 fiziğine sahiptir. Oyuncular belirli alanlarda arazi dışında araba kullanırken, büyük uçurumlar gibi diğerleri korkuluklar veya diğer araçlarla sınırlıdır. Forza Horizon, eleştirmenler tarafından büyük oranda olumlu görüşler aldı.

Forza serisindeki
yeni oyun Forza Horizon 5 olacak ve oyun Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye 9 Kasım’da gelecek. Oyun ayrıca ilk günden itibaren Xbox Game Pass’te de yer alacak. Gördüğümüz fragman ise beklediğimize değecek bir oyun olacağının işareti.

E3 Direct etkinliğinde tanıtılan oyunda ilk dikkat çeken nokta gerçekçi grafikler ve konsolların gelişmiş özelliklerini sonuna kadar kullanan yapısı oldu. Işın izleme gibi teknolojilerin de hakkını veren oyunun fragmanı da görsel şölen sunuyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Playground Games tarafından geliştirilen bu açık dünya araç sürme oyununda oyuncular olarak kendimizi Meksika’da buluyoruz. Amerikan filmlerinde gördüğümüz Meksika tasvirlerinin aksine çok renkli ve farklı bir coğrafyası bulunan ülkenin bazı bölümleri dijital ortama neredeyse birebir şekilde aktarılmış.

Oyunda yalnızca çöllerde toz kaldırmakla kalmayacağız. Yağmur ormanlarında zorlu şartlarla mücadele ettiğimiz de olacak, sönmüş bir volkanda yarıştığımız da. Işın izleme teknolojisi de bu mekanların gerçeklik hissini arttırıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Xbox ve Bethesda’nın yaptığı tanıtım etkinliğinde söz alan Phil Spencer, Turn 10 Studios’un şu anda Forza Motorsport serisindeki son oyun üzerinde yoğun şekilde mesai harcadığını da açıkladı. Yani Forza Motorsport hayranları da bir süre bekleyecek.

Forza Horizon 5 ilk günden Xbox Game Pass’e dahil olacak. Oyun ayrıca Steam’de de yayınlanıyor. Forza Horizon 4 şu anda Steam’de yerel fiyatlandırmayla 92 TL’ye satılıyordu, benzer bir fiyat Forza Horizon 5 için de uygulanırsa elbette çok iyi olur.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA